Piri Resi Vadisi’nde Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor

Karaman’ın en prestijli projelerinden biri olan Piri Reis Vadisi’nde, konutların yapımında sona yaklaşılırken; alış veriş merkezi, restoran, kapalı otopark gibi ortak yaşam alanlarının yer aldığı sosyal tesis alanında ki çalışmalar da hız kazandı.

Piri Resi Vadisi’nde Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor
Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile geçekleştirilen Piri Reis Vadisi Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Projenin ilk etabını oluşturan 450 konutun kaba yapısı büyük oranda tamamlanırken, sosyal tesis alanında yürütülen çalışmalar da oldukça ilerlemiş durumda.
Piri Reis Vadisi Projesi'nin birçok toplu konut projesine örnek teşkil edeceğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Kent tarihimizin en önemli toplu konut projesi Piri Reis Vadisi’nde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Toplam bin 728 konut ve alışveriş merkezi, restoran, kapalı otopark gibi sosyal tesis alanlarından oluşacak projenin ilk etabında 450 konut yapıldı. Bu konutların 272’si normal daire, 166‘sı özel konut ve 12 adedini de teras villa oluşturuyor. Şu anda altı bloktan oluşan konutlarda çalışmalar tamamlanmak üzere. 2 kattan oluşan villa konutlarının yapımı devam ediyor. Ayrıca alışveriş merkezi, spor kompleksleri, suni gölet, otopark ve çocuk oyun alanı ile yeşil alandan oluşan sosyal tesis alanlarında çalışmalar hızla devam ediyor. Piri Reis Vadisi Projesi, konutları, sosyal donatıları ve ticaret alanları ile Doğukışla bölgesini cazibe merkezi haline getirecek” dedi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285