Potanin Yildizlari Nefes Kesti

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü’nün Okul Sporlari 2015-2016 yili faaliyet programinda yer alan Yildizlar(kiz-erkek) Basketbol Il Birinciligi müsabakalari sona erdi.

Potanin Yildizlari Nefes Kesti

14 Aralik 2015 Pazartesi günü Kazim Karabekir Spor Salonunda baslayan ve dört gün boyunca zevkli karsilasmalarin oynandigi basketbol il birinciligi müsabakalari sporseverlerin gözlerinin pasini almasini bildi. Tam bir basketbol söleninin yasandigi müsabakalarda oyuncular il birinciligi için ter dökerken gösterdikleri performans izleyenleri adeta büyüledi. Hüznün ve sevincin bir arada yasandigi müsabakalarda erkekler kategorisinde Özel Gevher Hatun Ortaokulu sampiyonluk ipini gögüslerken, kizlar kategorisinde bu isim Imaret Ortaokulu oldu. Kategorilerinde dereceye giren takimlar ileri bir tarihte yapilacak olan grup müsabakalarinda Karamani temsil etme hakki elde etti.
Müsabakalar sonunda dereceye giren takimlara kupa ve madalyalari Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü Sube Müdürleri Osman Selçuk Akbas, Mustafa Karadeniz, Okul Sporlari Tertip Kurulu Üyesi Yasar Çaliskan ve Basketbol Il Temsilcisi Murat Ekiz tarafindan verildi.
Müsabakalara katilim göstererek mücadele veren tüm sporculari tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Hayati Kisacik;” Il Müdürlügümüz koordinesinde düzenlenen yildizlar basketbol il birinciligi müsabakalarinda kizlar ve erkekler kategorilerinde dereceye giren takimlarimiz il disinda yapilacak olan grup müsabakalarinda ilimizi temsil etmeye hak kazanmistir. Dereceye giren sporcularimiza katilacaklari basketbol grup müsabakalarinda basarilar diliyorum’’ seklinde konustu.
Birbirinden çekismeli geçen müsabakalardan sonra dereceye giren takimlar söyle olustu:
Erkekler kategorisi:
1- Özel Gevher Hatun Ortaokulu
2- Özel Babaoglu Ortaokulu
3- Hatice Hakki Polat Ortaokulu
4- Imaret Ortaokulu
Kizlar kategorisi:
1- Imaret Ortaokulu
2- Hatice Hakki Polat Ortaokulu
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner404