Rektör Akgül’den Bifa'ya Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, BİFA Bisküvi ve Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necati Babaoğlu'nu ziyaret etti.

Rektör Akgül’den Bifa'ya Ziyaret

KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner ile BİFA Genel Müdürü Mustafa Pınarbaşı'nın da hazır olduğu ziyarette, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek adına atılması gereken adımlar konuşuldu.

Rektör Akgül, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak üniversite-sanayi işbirliğini oldukça önemsediklerini, bundan sonraki süreçte de Karaman’ın kalkınması ve bilimsel bilginin sanayiye aktarılması noktasında ziyaretlere ve işbirliklerine ağırlık vereceklerini belirtti.

BİFA Yönetim Kurulu Başkanı Necati Babaoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek üniversite ile pekçok alanda işbirliği yapmanın kendilerini mutlu edeceğini belirtti. Babaoğlu, BİFA hakkında genel bir bilgilendirmede bulunarak firmanın bir sanayi kuruluşundan öte şehrin eğitim, kültür ve sanat hayatına katkıları olan bir kuruluş olduğunun altını çizdi.

Ziyaret, ortaklaşa yürütülebilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması ve iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285