banner339

Ruanda Uyruklu 2 Sahsin Isadamini Dolandirdigi Iddiasi

Ilimizde banknot boyutunda kesilmis siyah kâgitlarin, özel bir solüsyon içinde gerçek paraya dönüstügünü belirterek dolandiricilik yapmaya çalisan 2 yabanci uyruklu zanli yakalandi.

 Ruanda Uyruklu 2 Sahsin Isadamini Dolandirdigi Iddiasi

Edinilen bilgiye göre, Karaman'a gelen Ruanda uyruklu Beshar Compest (26) ve Kali Suleman (32) Karaman Organize Sanayi Bölgesi'nde makine imalati isiyle ugrasan A. S. Ö'ye (41) internet üzerinden kendilerini is adami olarak tanitti.
Zanlilar, bisküvi makineleri almak istediklerini söyleyerek Karamanli is adamini Istanbul'a çagirdi. Istanbul'a giden A. S. Ö, burada sahislarla bisküvi paketleme makineleri ve makinelerin Ruanda'ya kurulmasi konusunda anlasarak Karaman'a döndü.
Bir gün sonra Karaman'a gelen zanlilar A. S. Ö'ye aldiklari makinelerin paralarini ödemek istedi. Yanlarinda bol miktarda Dolar oldugunu ancak paralari gümrükten geçirebilmek için özel bir maddeyle boyadiklarini söyleyen zanlilar, siyaha boyanmis paralarin özel solüsyon içinde gerçege dönüstügünü anlatti.
Içinde boyanmis Dolar oldugunu söyledikleri çantayi A. S. Ö'ye vererek kimyasal madde almak için 5 bin Dolar isteyen zanlilar, parayi aldiktan sonra çantayi vererek A. S. Ö'nün yanindan ayrildi.
Çantayi kendi imkânlariyla açan A. S. Ö, 100 Dolar büyüklügündeki Dolar sandigi siyah renkteki kagitlari suya batirip çikardiktan sonra bir degisiklik olmadigini fark edince durumu polise bildirdi.
Ihbar üzerine operasyon baslatan polis ekipleri, zanlilari Karaman Sehirlerarasi Otobüs Terminali'nde yakaladi.
Zanlilarin üzerlerinde ve yanlarindaki 2 valizde yapilan aramada, 2 adet sifreli küçük kasa, çok miktarda para büyüklügünde kesilmis siyah kâgit parçasi, 2 adet boyanmis 100 Dolar, cam tüplerde mavi renkte sivilar ele geçirildi.
Emniyet Müdürlügündeki sorgularinin ardindan adliyeye sevk edilen zanlilar, çikarildiklari mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu.
Iki zanlinin 7 ay önce Türkiye'ye kaçak yollarla girdigi ögrenildi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285