Saatler Süren Kurtarma Çalışması Sonunda Yüzler Güldü

Karaman’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle pek çok köyde yol açma çalışmaları başlatıldı. Bu sırada gelen bir haberle İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler derhal Ermenek Balkusan Köyü ile Merkez İhsaniye Köyü arasındaki Yellibel Geçidinde mahsur kalan vatandaşı kurtarmak üzere hareket etti.

Saatler Süren Kurtarma Çalışması Sonunda Yüzler Güldü

Mahsur kalan vatandaş akşam 17.30 civarında Jandarma ekiplerine yolda kaldığını bildirmesinin üzerinden Jandarma ekiplerinin yoğun tipi nedeniyle araçlarla bölgeye ulaşamaması üzerine devreye İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler girdi.

Kendilerine 21.40’ta haber gelen İl Özel İdaresi ekipleri Çift greyder ve afet ekipmanlarıyla bölgeye 22.15’te hareket etti. Yoğun tipi nedeniyle gece saat 03.35’te bölgeye ulaşan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü Karla Mücadele ekiplerinin saatler süren özverili mücadelesi ile yolda mahsur kalan vatandaşı kurtararak sabah saatlerinde merkeze ulaştırdı.

İl Özel İdaresi’ne bağlı mücadele ekipleri karla mücadele çalışmalarına kaldığı yerden devam etmek üzere bölgeden ayrıldı. Edinilen bilgiye göre şu an beş köy ve Karadağ Radar İstasyonu yolunda da Özel İdare ekipleri yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284