Satrançta Hamleler Mehmet Akif Ersoy Anısına

“12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında Karaman’da Piri Reis Kültür Merkezi’nde Satranç Turnuvası bugün itibariyle başladı.

Satrançta Hamleler Mehmet Akif Ersoy Anısına

Türkiye Satranç Federasyonu Karaman İl Temsilciliği tarafından düzenlenen satranç turnuvası'nın ilki bugün Piri Reis Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşerek yarında aynı katılımın sağlanması bekleniyor.  Yarışmaya Gençlik Spor İl/İlçe Spor Müdürlüklerinden çıkartılan TSF Lisansına sahip, 2022-2023 yılı vizesi yapılmış, 2016 ve önceki yıllarda doğan sporcular katıldı. 

Nisan ayında “Okul Sporları Satranç Turnuvası” bölge finalinin Karaman’da yapılacağını belirten Türkiye Satranç Federasyonu Temsilciler Koordinasyon Kurulu Başkanı ve TSF Karaman İl Temsilcisi Mustafa Eroğlu: “12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u düzenlediğimiz satranç turnuvası ile andık. Bu hafta da 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi turnuvasını düzenleyeceğiz. Turnuvalara ilgi gösterenlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize ise bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. “Okul Sporları Satranç Turnuvası” finali Karaman’da yapılacak ve  10-15 ilimizi misafir edeceğiz Öğrencilerimizden rica ediyorum öğretmenlerinden okul sporları lisansını çıkartarak yarışmaya katılım sağlayıp okullarını temsil etsinler. Katılım ne kadar çok olursa ilimizi bölge finalinde temsil etme oranı daha da çok artacak.”

Satranç Turnuvasının sonunda ise yeni hakemlere rozetleri takılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner404