Şehit Muhammed Yalçın Seyir Terasları Sosyal Tesisleri Hizmete Açılıyor

İlimiz Belediyesi tarafından Beyazkent Mahallesi’nde yapılan ve Şehit Muhammed Yalçın Seyir Terasları adının verildiği sosyal tesis önümüzdeki günlerde hizmete açılıyor.

Şehit Muhammed Yalçın Seyir Terasları Sosyal Tesisleri Hizmete Açılıyor

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar ile birlikte Şehit Muhammed Yalçın Seyir Terasları’nı gezerek sosyal tesis alanındaki son hazırlıkları inceledi. Karaman-Mersin yolu şehir girişine yapılan Seyir Terasları'nın vatandaşlarımızın kullanımına hazır olduğunu ifade eden Başkan Çalışkan şu açıklamalarda bulundu: “Son derece fonksiyonel ve modern bir mekânı daha halkımızın hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Vali konağının arkasında, kötü bir görünüme sahip olan 35 bin metrekarelik yamaç alanı, yaptığımız ıslah çalışmasıyla güzide bir mekân haline getirdik. Vatandaşlarımız aileleriyle birlikte buraya gelerek gönül rahatlığıyla yürüyüş ve spor yapabilecek, çocuklar oyun oynayabilecek ve manzara eşliğinde sosyal tesislerimizde dinlenerek çaylarını ve meşrubatlarını içebilecekler. Parkımız ve sosyal tesis alanımız şehrimize tekrar hayırlı olsun” dedi.

35 bin metrekare alana kurulan Şehit Muhammed Yalçın Seyir Teraslarında kafeteryalar, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, ışıklı şelale ve süz havuzları bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285