banner358

Şeker: “Basın, Demokrasilerin En Büyük Güvencesidir”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Türk basınında sansürün kaldırılması, Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Şeker: “Basın, Demokrasilerin En Büyük Güvencesidir”

Şeker, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk basınında sansürün kaldırılmasının 109. yıl dönümünde tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez en temel unsurlarından biridir. Değerli basın çalışanlarımız; basın meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde doğru ve tarafsız bir anlayışla her türlü olumsuz koşullara rağmen büyük bir fedakârlıkla görevlerini yaparak, sağlıklı kamuoyu oluşmasına, halkımızın gerçekleri öğrenmesine ve bireysel hak ve özgürlüklerin gelişmesine çok önemli katkı sunmaktadırlar. 15 Temmuz menfur hain darbe girişimi gösterdi ki; milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir. 15 Temmuz hain Fetö darbe girişimine karşı değerli basın mensuplarımızın darbeye karşı halkımız ile birlikte dimdik duruşu, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınları her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler dilerim. Ayrıca görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden tüm basın mensuplarımıza da Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. ”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285