banner339

Selahattin’imizi Askere Ugurluyoruz

Karaman’in Sesi Gazetesi’ne uzun yillardan buyana emek veren Selahattin Güldeste’yi vatani görevini yapmak üzere Bilecik’teki birligine bu aksam yolcu ediyoruz.

Selahattin’imizi Askere Ugurluyoruz

Selahattin için birligine teslim olmadan önce evinin önünde bir asker yemegi ve eglencesi düzenlendi. Yemege Vali Süleyman Kahraman, KGRT kurucusu Medeni Yavuzaslan, Kizilay ve Anadolu Basin Birligi Baskani Ali Ünlüer, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Zafer, KGRT çalisanlari ile Güldeste ailesinin akrabalari, es ve dostlari katildi.
Yemek sonrasinda bir konusma yapan Anadolu Basin Birligi Baskani Ali Ünlüer, “Bugün çok ulvi bir görevin basina atanacak olan Selahattin Güldeste’nin askere ugurlanma yemegindeyiz. Sayin Valimizin bu hosgörüsü, bu mütevazi davranisi, bu evin önündeki dar sokaktaki asker yemegine katilmasi bizleri çok mutlu etti. Gerçekten insan bu kadar güzel duygulanir, bu kadar güzel bir girisimle burada bulunur. Sayin Valimizin aramizda bulunmasi bizi ne kadar memnun etti bilemezsiniz. Selahattin Güldeste, uzun yillardir Karaman’in Sesi Gazetesi’nde matbaa islerinde çalisir. Askere ugurlayacagimiz Selahattin’in bu mutlu gününe katilan herkese tesekkür ediyorum” dedi.
Vali Süleyman Kahraman ise konusmasinda, “Böyle bir günde bu firsati bana verdiginiz için basta Ali Hoca ve Medeni Bey sizlere tesekkür ediyorum. Bizim gelenegimizde asker ocagi peygamber ocagidir. Oraya giden insanlar güzel yere giden insanlardir. Onun için bizim gelenegimizde asker ocaginin ve askere gitmenin çok büyük önemi vardir. Tabi biz bu gelenegi bu sekilde yasatiyoruz. Ayrica bu gelenegimizde kina vardir. Neden kina vardir. Çünkü hepimiz Kurtulus savasini hatirlariz. Orada Kinali Kuzular vardir. O dönem anneler kuzularini askere gönderirken onlara kina yakarlarmis. Onun için bizde öyle hatirliyoruz ve bu gelenegi sürdürüyoruz. Selahattin Güldeste kardesimizi de kina yakarak askere gönderecegiz. Kendisi insallah çok güzel bir sekilde askerligini yapacak ve vatanina layikiyla hizmet edip görevini tamamlayip gelecek. Ben inaniyorum ki askerlikte bir sikinti çekmeyecek. Tabi kendisi gittigi zaman ailesi de burada yalniz degil, babasina, annesine gerekirse biz yardimci oluruz. Ayrica Selahattin orada yalniz olmayacak. Gerek sizler gerek bizler Selahattin’i arayip soracagiz. Gerek komutanlarina veya gerekse yetkili kim varsa onlarla görüsür Selahattin’in en iyi sekilde askerlik yapmasini saglariz. Ben bir kez daha Selahattin kardesimin askerliginin hayirli ugurlu olmasini diliyor, saglikli bir sekilde vatani görevini tamamlayip aramiza dönmesini temenni ediyorum” dedi.
Daha sonra dualar esliginde Selahattin Güldeste’nin asker kinasi yakilarak eglence kismina geçildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285