Sevgi Ve Barış Yürüyüşü Yapılacak

Karaman Belediyesi’nin önemli projelerinden olan “ Sevgi Yolu Pojesi” hayata geçiyor. Proje kapsamında 1. Mevlâna Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü yapılacak.

Sevgi Ve Barış Yürüyüşü Yapılacak
Hz. Mevlana’nın 22. Kuşak Torunu Esin Çelebi Bayru, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret dolayısı ile memnuniyetini dile getiren Başkan Çalışkan 29 Nisan Cuma günü saat 14.00’de Aktekke Meydanı’nda başlayıp 5 gün sürecek olan 1. Uluslararası Sevgi ve Barış yürüyüşünün yapılacağını belirtti. Başkan Çalışkan “ Önemli projelerimizden olan Sevgi Yolu projemizi anlamlı bir organizasyon ile hayata geçiriyoruz. Hz. Mevlana’nın Karaman’da annesini bırakarak ayrılırken izlediği yol üzerinde farklı ülkelerden misafirlerin de katılımıyla Konya’ya 5 gün süren bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.
Bu program çerçevesinde 28 Nisan Perşembe günü Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 2 Nolu Konferans Salonunda saat: 14.00’de Selçuk Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden katılan konuşmacıların sunacağı “Hz. Mevlâna’dan Günümüze Göç ve Sonuçları” konulu bir panel gerçekleşecek. Yine aynı gün akşam saat: 19.30’da Piri Reis Kültür Merkezi’nde Uluslararası Mevlâna Vakfı Türk Tasavvuf Musikisi Konseri gerçekleştireceğiz.
Uluslararası Mevlâna Vakfı, Karaman Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirecek olduğumuz bu anlamlı program 29 Nisan Cuma günü Cuma Namazından sonra Aktekke Meydanı’nda başlayacak ve 3 Mayıs Salı günü saat: 15.00’da Konya Mevlâna Türbesi’nde sona erecek. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karaman Belediyesi olarak misafirlerimize yolculuk boyunca çeşitli ikramlarda bulunacağız.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285