banner358

Seyyah Gençleri Mutlu

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü Gençlik Merkezleri koordinesinde 22-23 Mart tarihleri arasinda gerçeklesen Karaman Bizim Iller Seyyah Programi; Karaman’in ilçelerinden gelen gençlere kültürle bütünlesen bir gezi paketi programi sundu.

Seyyah Gençleri Mutlu

Gençlik ve Spor Bakanliginin gençlerin yasadiklari sehirleri günübirlik ücretsiz gezilerle tanimayabilme ve gezerek ögrenebilmeleri için baslatmis oldugu Seyyah Bizim Iller Projesi’nde Karaman, bu projeye öncelikle çevre köy ve ilçelerde yasayan gençlere, Merkez’deki tarihi ve kültürel yerleri bilmeyen ve bu degerlerden bihaber olan gençleri dâhil ederek basladi.
Seyyah Karaman Programi, Karaman’in Ayranci ilçesinden gelen ögrencilerle ertesi günü ise Kâzimkarabekir ilçesinden gelen liseli gençlerle hafta sonunu tamamladi.
Gezi, Karaman Gençlik Merkezi sorumlusu Fahrettin Bozkaya ve gençlik liderlerinin esliginde gerçeklesti. Geziye öncelikli olarak Gençlik ve Spor Il Müdürlügü’ndeki tesisleri tanima, gençlik merkezi ve kurslari hakkinda bilgi edinme devaminda ise Tartan Evi, Çesmeli Kilise, Hürrem Evi ve Karaman Müzesi gezileri ile devam edildi. Manazan magaralari ve Taskale gezileri ile bu tarihi ve kültürel yerleri yakindan gören gençlerin mutlulugu yüzlerinden okunuyordu.
Gezi programina dahil edilen tarihi ve kültürel yerlerimiz olan Çesmeli Kilise, Tartan Zade Konagi, Karaman Müzesi, Eski Kilise, Hürrem Evi, Manazan Magaralari, Taskale idi.
Gezide gençlere, Seyyah Bizim Iller Projesi ve Karaman’in tarihi ve kültürel degerleri hakkinda kisa bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü Gençlik Merkezleri sorumlusu Bozkaya, Gençlik ve Spor Bakanliginin yaptigi projeleri ilimizde uygulayarak daha fazla gence ulasacagini, ellerinden gelen her türlü hizmeti gençlerin yararlanabilecegi sekilde onlarin imkânina sunulabilecegini anlatti.
Yapilan eglenceli geziden memnun ayrilan gençler, Karaman Gençlik Merkezi’nin yapacagi her türlü etkinligin siki takipçileri olacaklarini belirterek evlerine mutlu döndüler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285