banner339

SGK SMS ile Bilgilendirecek

Kurum, sigortalilara ve hak sahiplerine dogrudan ve daha hizli ulasabilmek için yeni bir uygulamaya geçiyor Kurum, sigortali ve hak sahiplerinin is takiplerinin üçüncü kisilerce yapilmasini önlemek ve islemlerden aninda haberdar etmeyi amaçliyor.

SGK SMS ile Bilgilendirecek
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalilarin istismarini önlemek, sigortalilara daha kolay ulasmak ve aninda bilgilendirme yapabilmek amaciyla kisa mesaj servisinden (SMS) yararlanacak. SGK bundan sonra hizmet sundugu kisileri SMS yollayarak da bilgilendirecek. Bu yolla, sigortali ve hak sahiplerinin is takiplerinin üçüncü kisiler tarafindan yapilmasinin önlenmesi ve vatandaslarin kurumca yapilan islemlerden aninda haberdar edilmesi amaçlaniyor. Hizmetin verilebilmesi için SGK'nin sisteminde SMS gönderilecek telefon numarasinin kayitli olmasi gerekiyor.
Bu hizmetten yararlanmak isteyen sigortali ve hak sahiplerinin, kurumun ''www.sgk.gov.tr'' internet ana sayfasindaki “çalisan”, “emekli” veya “e-SGK” bölümü altindaki “Tüm Uygulamalar” içerisinde yer alan “SMS Hizmetlerinden Yararlanmak Için Tel. No. Girisi Yapilmasi” bölümünden çikan elektronik formu dogru bir sekilde doldurmalari yeterli olacak.
SGK, bir süredir, kurumca yapilan islemlerden aninda haberdar etmek amaciyla vatandasin kisa mesaj ile bilgilendirilmesine yönelik uygulamanin pilot bölge çalismalarini yapiyordu.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285