Şırnak Şehitleri İle İdlib’de Ölenler İçin Karaman’da Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Şırnak’ta şehit düşen üç asker ile Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal saldırı sonucu hayatını kaybedenler için Karaman’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şırnak Şehitleri İle İdlib’de Ölenler İçin Karaman’da Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Karaman Sivil Toplum Platformu tarafından Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda öğle namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Kılınacak olan gıyabi cenaze namazı öncesi Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Yunus Özdemir yaptığı açıklamada, “Şırnak’ta hain terör örgütü PKK tarafından üç askerimiz şehit edilmiştir. Buradan onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Ve yine katil Esad rejimi tarafından İdlib’te kimyasal silah kullanımıyla kadın, çocuk ve ihtiyar demeden katledilen Müslüman kardeşlerimiz var. Bizler bu kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için, bu katliama ve vahşete duyarsız kalmadığımızı Karaman Sivil Toplum Platformu olarak ortaya koymak için burada toplanmış bulunuyoruz" dedi.
Yapılan duanın ardından Kur'anı Kerim okundu. Daha sonra kalabalık hep birlikte Şırnak’ta PKK tarafından şehit edilen üç askerler ile Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal saldırı sonucu ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285