Sokak Hayvanlari Ve Kuslar Için Su Birakildi

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman ve esi Hanimefendi Muhsine Kahraman sicaklardan etkilenen sokaktaki hayvanlara sahip çikilmasini istedi.

Sokak Hayvanlari Ve Kuslar Için Su Birakildi
 Yunus Emre Parki’nda Sokak hayvanlari ve kuslarin su ihtiyaçlarini gidermeleri için su kaplari koyan Çevre ve Orman Il Müdürlügü'nün düzenledigi programa katilan Vali Kahraman, ecdadimizin hayvanlarin aç ve susuz kalmamasi için vakiflar kurduguna dikkatleri çekerek, "Bizim amacimiz Karaman'daki esnaflarimizin, Karaman halkimizin, köylerdeki vatandaslarimizin evcil hayvan olsun, sokak hayvani olsun onlarin susuz kalmamalarini, aç kalmamalarini saglamak. Onun için sehrimizin muhtelif yerlerine su kaplari birakarak bir nebzede olsa hayvanlarin su ihtiyaçlarini karsilamaya çalisiyoruz. . Bu hayvanlara su biraktigimiz zaman, yaratilmis canlilara karsi görevimizi yerine getirmis oluyoruz. Muhtarlarimiz ve mahalle halkiyla isbirligi içerisinde mahallelerimizin muhtelif yerlerine su kaplari birakacagiz. Su kaplari sayesinde kediler, köpekler, kuslar ve diger hayvanlar gelip sebeplenecek. Bugün bizlerin burada yaptigi çalisma Karaman halkina örnek olusturacagini ve hemserilerimizin de bu konuya ilgi alaka göstereceklerini umuyorum. " dedi.
Hanimefendi Muhsine Kahraman ise yaptigi yazili açiklamada; “Bu yil hiç olmadigi kadar bunaltan bir sicak yasiyoruz. Ilimizde sicak havanin etkileri sadece insanlari degil sokakta bulunan sokak hayvanlarini da olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaslarin zorunlu olmadikça disari çikmadiklari ya da çiktiklari zaman gölgelikler altina siginarak bunaltan sicaklardan korundugu Ilimizde kedi, köpek, kus gibi sokak hayvanlari da serinlemek için agaç gölgelerine kaçiyorlar.Sicak havalar insan sagligini oldugu kadar hayvan sagligini da olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle insanlar gibi sokak hayvanlari da asiri sicaktan bunalip serinlemenin yollarini ariyorlar. Kirsal kesimdeki sokak hayvanlari köy meydanlarinda akan köy çesmeleri ile serinlemeye çalisiyorlar. Ilimiz merkezdeki sokak hayvanlarimizin maalesef ki böyle bir sanslari yok. Karamanli bay ve bayanlardan kapilarinin önlerine birer küçük kap içerisine su doldurmasini rica ediyorum. Hepimizin kolaylikla yapabilecegi bu ricama Karamanli hemserilerimizin duyarlilik göstereceklerini düsünüyorum ve simdiden Karamanli hemserilerimize tesekkür ediyorum.”dedi.
Vali Süleyman Kahraman sokak hayvanlarinin su ihtiyaçlarini gidermeleri için gerçeklestirilen programin ardindan  park civarinda bulunan vatandaslarla bir süre sohbet ettikten sonra Yunus Emre Parkindan ayrildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285