Son İki Gün Peri Masalı Bitiyor Karaman’ Tarihine Yakışır Şekilde Takımına Sahip Çıkmalı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet, “Devlet, Karaman’a böyle güzel farkındalık yaratacak yatırım yapmış. Haftalık 8 bin seyirciye sahip Karaman takımına yönetim kuramıyor.” dedi.

Son İki Gün Peri Masalı Bitiyor  Karaman’ Tarihine Yakışır Şekilde Takımına Sahip Çıkmalı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Son iki gün peri masalı bitiyor. 2017 yılında Sn. Bakanımız Lütfi Elvan’a yaptığımız ziyarette Karaman’a yeni stadyum yapılacağını ve önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını öğrenmiştim. 15 bin seyirci kapasiteli Karaman Stadyum Projesi'nin ihale bedelinin yaklaşık 79 milyon TL olduğunu duymuştum.

Tabi bir şehir için böyle güzel projeler yapılması gurur verici çünkü Karaman özellikle o yıllarda hep güzel projelerle birlikte yatırımları hız kesmeden almaya devam ediyor. Bizimle aynı ölçülerde olan illere bakınca bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Örneğin hızlı tren, alt geçitler, üst geçitler, çevre yolu, illere bağlantı yolları, hava limanı projesi gibi birçok projeyi sayabiliriz. Tabi bunların bir kısmı hayata geçti, bir kısmı tamamlanmadı mevcut imkanlar dahilinde.

Bu stadyumun parasına Gödet Barajı Sulama Projesi tamamlanırdı. Sn. Bakanımız Lütfi Elvan, o gün stadyum projesini söylediğinde ben söz alıp 'Sn. Bakanım, böyle güzel modern bir stadyum yapılması sevindirici ama Karaman’ın profesyonel ligde takımı yok' demiştim. O gün Ankara ziyaretimizin ana konusu olan Gödet Barajı basınçlı sulama yapılması konusunda destek talep etmiştik. Rahmetli Recep Muğlu başkanımızla, hatta stadyumun ihale bedeli ile Gödet Barajı’nın tamamlanabileceğini belirten esprili konuşmalar yapmıştık. Tabi her zaman altını çizerek belirttiğim gibi, Karaman’a yapılan hiçbir yatırıma karşı değiliz, Karaman her şeyin en güzeline layık. Çivi çakan herkesten Allah razı olsun.

Ama bugün geldiğimiz nokta çok üzücü. Devlet, ülkemizde sayılı illerde olan, bizimle aynı ölçekli hiçbir ilde olmayan stadyum yatırımı yapmış ve takım Karaman FK, Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı ile 3. Lige çıkmış. Sonrasında Almanya’da gurbetçi olan Han kardeşlerin devralmasıyla, yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla büyük mücadele ve fedakarlıklar yaparak takımı 2. lige taşımışlar. Artık profesyonel takımı Türkiye'de sayılı illerde olan, modern UEFA standartlarında stadyumu olan Karaman, 2 aydır bir masanın başına toplanıp yönetim kurulu oluşturamadı. Sn. Valimiz ve siyasilerin çalışmalarından da bir sonuç alınamadı.

Değerli dostlarım, tarım şehri olan Karaman’da 5 yıldır sulama projeleri tamamlanmalı, dış havzalardan başta Göksu olmak üzere su gelmeli, devam eden projeler ve Gödet Barajı kapalı devre sulama sisteminin tamamlanması için kaynak ararken bulamazken, devletimiz Aksaray, Niğde, Kırşehir gibi illerin bile gıpta ettiği, bugün yatırım bedeli milyarların üzerinde olan stadyuma yapılan bu para ile Karaman’ın sulama projelerinin çoğu tamamlanırdı. Ama maalesef, devletimizin buradaki yatırımı takımsız kalırsak ölü bir yatırım olarak tarihteki yerini alacak. Bu çok üzücü. Ortalama 8 bin taraftar ile haftalık maça çıkan Karaman takımına sahip çıkamıyoruz.

Devlet, Karaman’a böyle güzel farkındalık yaratacak yatırım yapmış. Haftalık 8 bin seyirciye sahip Karaman takımına yönetim kuramıyor. 12/07/2024 günü 2. ligde bulunan takımımız kayyuma gidiyor ve hızla fesih süreci başlıyor. Sonuç olarak özetle, Anadolu’nun kalbinde yer alan, Selçuklulardan Karamanoğulları’na, oradan da Osmanlı'ya uzanan egemenlik macerasıyla özel ve güzel şehrimiz, Türk Dilinin Başkenti Karaman’ımız böyle olmamalı, tarihine yakışır şekilde takımına sahip çıkmalı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284