Sorunsuz Bir Bayram İçin Hazırlıklar Tamam

İlimiz Belediyesi vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmesini sağlamak için gerekli hazırlıklarını tamamladı.

Sorunsuz Bir Bayram İçin Hazırlıklar Tamam

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman halkının bayramını tebrik ederek, Karaman Belediyesi’nin bayram boyunca 24 saat görevinin başında olacağını bildirdi. Kurban Bayramı’nda belediyecilik hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların olası şikâyetlerine cevap verebilmek için Karaman Belediyesi’nin bazı birimleri bayramda da mesai yapacak. Zabıta, İtfaiye, Park-Bahçe, Temizlik İşleri, Veteriner ve Ulaşım Hizmetleri müdürlükleri bayram süresince hizmet verecek.
Kurban Bayramı nedeniyle merkez ve otogar karakolları, 24 saat görevlerinin başında olacak. Kurban satış alanı ve gıda satışı yapılan yerlerde genel denetimler Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılacak. 
Olası bir yangın olayına karşı itfaiye bünyesindeki araç ve gereçlerin bakımları tamamlanmış olup, her hangi bir yangın ve kaza durumuna anında müdahale edebilmek için İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 24 saat görevinin başında olacak. 
Vatandaşlarımızın bayramda yoğun ziyaretlerde bulunacağı mezarlıklarda Park-Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yapıldı. Kabirlerini sulamak isteyen hemşerilerimiz, su bidonlarını Mezarlıklar Müdürlüğü’nden temin edebilecek. Arife günü hoparlör sistemi ile mezarlıkta Kur’an-ı Kerim okutulacak. Kent mezarlığını ziyarete gelen yaşlı, hasta ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaşlarımız görevlilerce mezarlık içerisinde araçla taşınacak.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde 100 bin adet çöp poşeti dağıtımı yapıldı. Ekipler, kurban kesim yerlerinde bayram süresi boyunca temizliğe devam edecek ve bayramın son iki günü bu alanlarda ilaçlama yapacak.
İlimizde bu yıl tek noktadan kurban satışı, 7 ayrı yerde de kurban kesimi yapılacak. Karaman Belediyesi, Üniversite Mahallesi’nde, Devlet Hastanesinin arka kısmında kalan Yeni Stadyum inşaatının karşısındaki 130 bin m²’lik arazide kurban satış alanını hazırlayarak hayvan sahiplerine tahsis etti. Kurban kesimi yapılacak olan 7 farklı nokta şu şekilde;
1. Başakşehir Mahallesi
2. Toki Alışveriş Merkezi yanındaki otopark alanı, 
3. Elmaşehir Mahallesi 1. Toki Alışveriş Merkezi’nin yanı, 
4. Yunuskent Mahallesi İmam-ı Azam Camii yanındaki araba pazarı kurulan alan, 
5. Alişahane Mahallesi’ne kurulan Perşembe Pazarı’ndaki balıkçıların olduğu yer, 
6. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Pazartesi günleri kurulan pazarda balıkçıların olduğu alan, 
7. Gevher Hatun Mahallesi 1812. sokakta yer alan Alışveriş Merkezinin yanı ve Çeltek Mahallesi Kazalpa Meydanı da kurban kesim yerleri olarak belirlendi.
Ayrıca küçükbaş hayvan kesimi 40 TL’den, büyükbaş hayvan kesimi de 180 TL’den (Kemiksiz pazarlığa tabi) yapılacak. Halkımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için 444 25 70 Karaman Belediyesi Çağrı Merkezi de 24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285