banner339

Tren Gari Yenilendi

Ilimizde kuruldugu günden buyana Karamanli hemserilerimizin yakindan ilgisini çeken ve zaman zaman yolculuk yaptiklari Tren garinda büyük degisiklikler yapildi.

Tren Gari Yenilendi

Yapilan degisiklikleri yerinde inceleyen Anadolu Basin Birligi Baskani Ali Ünlüer, Gar Müdürü Hasan Dogan’la yaptigi görüsmede kayit altina aldi.
Gar Müdürü Hasan Dogan, yapilan yeniliklerle ilgili olarak verdigi bilgide, “Halkimizin isine paralel olarak kurumumuz yatirimlarini artirmaktadir. Bu baglamda halkimiza verecegim müjdeli haberlerden bir tanesi Konya-Karaman arasinda çift hat proje çalismalari bitirildi. Simdi yapim ihalesine baslaniyor. Zannediyorum bu gelecek 2 yilda Konya Karaman arasi çift hat olacak ve buradaki hizda artirilacak 160 kilometre olacak bu hatla birlikte Karaman Konya arasi 40 dakikaya düsecek. Hizli tren seferleriyle birlikte yolcu sayimizin arttigini gözlemliyorum. 2012 – 2013 arasi Subat ayi yolcu artisimizin yüzde 73 oldugunu gördük. Karaman Garini yolcu gari olarak düsünüyoruz. Suanda yük yüklememiz var. Ekim’de basladigimiz Mersin’e ihraç yüklemesi var. Tasimalik yüklemesi yapiyoruz. Ekim’den bu yana ortalama aylik100 vagon gönderiyoruz. Ama bunu aylik 400-500 vagona çikaracagiz. Çünkü Karaman’in daha çok potansiyeli var. Suduragi’na yatirim yapiyoruz. 90 gün içerisinde Suduragi’nda saha betonu, istinat duvari, rampa dolgu isi, ilave dördüncü yol, aydinlatma ve kamera gibi isler yapilacaktir. Buna bölgemizin ayirmis oldugu miktar toplam 1 milyon 31 bin 83 liradir. Bu paramiz hazirdir. Yapimina baslandi tamamlandiktan sonra yük sürükleme sorunu da ortadan kalkacaktir. Yolcularimizin bekleme salonu ve tren gelis- gidis saatleri ile ilgili bir sikâyetleri yoktur. Elimizden gelen müsteri odakli çalismalarimiza devam etmekteyiz. Bu yogun ilgi sürdügü müddetçe halkimiza hizmet etmeye devam edecegiz. Eski tren bekleme yeri için de yetkililerden sözünü aldik ve büyük bir salon olarak hizmete açacagiz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285