Türk Dil Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Türk Halk Müziği Konseri Verildi

Vali Süleyman Tapsız, 740. Türk Dili Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri kapsamında TRT Türk Halk Müziği Sanatçılarının yer aldığı konsere katıldı.

Türk Dil Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Türk Halk Müziği Konseri Verildi

13 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 20.00’de Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen konsere; Vali Tapsız, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Türk Halk Müziği eserlerinin seslendirildiği konserde davetlilere bir müzik ziyafeti yaşatıldı. Konserin ardından katılımcılara yönelik konuşan Vali Tapsız; “Bedri Rahmi Eyüpoğlu diyor ki;  ‘Ah bu türküler, türkülerimiz, ana sütü gibi candan, ana sütü gibi temiz, türkülerde tüter dağ dağ, yayla yayla, köyümüz köylümüz memleketimiz’ Bugün, TRT sanatçılarımız bizlere Anadolu’nun yağmurla ıslanmış topraklarının,  bölgelerin kokusunu getirdi. Sanatçılarımıza, saz ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Program, Vali Tapsız’ın sanatçılara ve orkestrada ye alan müzisyenlere çiçek ve Karamanoğlu Mehmet Bey’in Fermanı’nın yer aldığı tablo hediye etmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285