Ufuk Isleker, AFIAP Ünvani Aldi

Karamanli fotograf sanatçisi Ufuk Isleker, Fotograf Sanati Uluslararasi Federasyonu’nca AFIAP unvanina layik görüldü.

Ufuk Isleker, AFIAP Ünvani Aldi

AFIAP unvanina sahip olabilmek için 8 ayri ülkede, en az 15 ayri fotografla, en az 40 adet uluslararasi yarismalarda ödül almis veya sergilenmis olmasi gerekiyor. Sartlarda istenilenden fazla ödül sayisi ile müracaatini yapan Karamanli Fotograf Sanatçisi Ufuk Isleker, “Karaman’i bu alanda temsil edebilmissem ne mutlu bana” dedi.
Türkiye Fotograf Sanati Federasyonuna 2015 Ekim ayinda Türkiye genelinden yapilmis olan 108 FIAP Unvan basvurusu içerisinde, kisa adi KARFOT olan Karaman Fotograf Sanati Dernegi Baskani Ufuk Isleker, Karamandan çektigi fotograflarla, Uluslararasi Fotograf Sanatçisi unvani olan AFIAP ' a (Artiste Federation Internationale Del'Art Photoragraphique) layik görüldü.
Aldigi 110 adet uluslararasi ödüller ile AFIAP unvani alabilme kriterlerinin tamamini fazlasi ile yerine getiren Karamanli Ufuk Isleker, Karaman’in yöresel ve kültürel degerlerine ait fotograflarla uluslararasi fotograf sanatçisi (AFIAP) ünvanina sahip oldu.
Yerel, bölgesel ve ulusal alanda çalisan dergi, gazete ve pek çok internet sitesinde fotograflarinin yani sira röportajlari yayinlanan Sille Sanat Sarayi üyesi ve KARFOT baskani Ufuk Isleker, Karaman’da fotograf sanatçisi olmak isteyenlere öncülük etmesiyle taniniyor. Isleker, 2013 yilinda Hayat Sinamasi adli karma bir sergi açmisti.
Çalismalarina ayni disiplinle devam edecegini belirten Ufuk Isleker, ‘’Bu unvan motivasyonuma katki sagladi’’ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285