Uluslararası Sevgi Ve Barış Yürüyüşü Başladı

Uluslararası Mevlâna Vakfı, Karaman Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen “Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü” başladı.

Uluslararası Sevgi Ve Barış Yürüyüşü Başladı
Aktekke Meydanı’nda saat: 14.00’de başlayan yürüyüş programına Karaman Valisi Murat Koca, Milletvekili Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Hz. Mevlâna’nın 22. Kuşaktan Torunu Esin Çelebi Bayru, yurtdışı ve yurt içinden misafirler katıldı.
Yürüyüş öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; “ Bugün burada, Türkçe’nin Başkenti Karaman’da çok anlamlı bir program için bulunmaktayız. Hz. Mevlana Sevgi ve hoşgörünün diyarı Karaman’dan Konya’ya gittiği güzergâha sevgi yolu ismini verdik. Yurt içinden ve yurt dışından misafirlerimizin katıldığı sevgi ve barış yürüyüşü ile bu yolu takip ederek Konya’ya ulaşacağız. Bu anlamlı programa destek olan başta Uluslararası Mevlana Vakfı’na, Karaman ve Konya Valiliğine, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim.” dedi.
5 gün sürecek olan barış ve sevgi yürüyüşüne katılan grup Dinek, Arıkören, Çumra, Kaşınhanı ve son olarak da Konya’ya ulaşacaklar. Konya’da ise Mevlâna Türbesi’nde 03 Mayıs Salı günü saat 15.00’de gerçekleşecek olan Semâ ve ayin töreni ile program son bulacak.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285