Üniversitelerarasi XC Yamaç Parasütü Türkiye Sampiyonasi Sona Erdi

4-10 Eylül tarihleri arasinda ilimizde Karadag bölgesinde gerçeklestirilen Üniversiteler Arasi XC Yamaç Parasütü Türkiye Sampiyonasi Vali Süleyman Kahraman tarafindan Polisevinde verilen yemegin ardindan düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Üniversitelerarasi XC Yamaç Parasütü Türkiye Sampiyonasi Sona Erdi

Törene Vali Kahraman’in yani sira kizi Semiyye Munise Kahraman, Cumhuriyet Bassavcisi M. Kemal Çokdinç, Adli Yargi Adalet Komisyonu Baskani Mehmet Öztunç, Vali Yardimcisi Latif Memis, Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, protokol üyeleri, üniversiteli yamaç parasütü pilotlari, engelli çocuklar ile aileleri ve basin mensuplari katildi.
Yemek sonrasinda düzenlenen ödül töreninde Üniversiteli yamaç parasütü pilotlari adina söz alan Dokuz Eylül Üniversitesi ögrencisi Serdar Sari,  Bu kadar güzel bir organizasyonda bulunmaktan dolayi çok mutlu olduklarini dile getirirken, Karaman’da ilki düzenlenmesine ragmen bu kadar kaliteli bir organizasyon yaparak üniversitelere de yer verdikleri için Vali Kahraman ve emegi geçen herkese tesekkür etti.
Engelli çocuklarin aileleri adina söz alan Cavit Isik ise “Gökyüzünde Engel Yok Projesi kapsaminda kendilerinin çocugu gibi birçok engelli çocuga bu imkani sagladiklari için ve çocuklarinin özgüvenini tekrar kazanmalarina destek olduklari Vali Kahraman ve emegi geçenlere tesekkür ettigini söyledi.
XC Türkiye Organizatörü Murat Çakmak ise yaptigi konusmasinda “Karaman’da bu yil ikincisini düzenledigimiz yamaç parasütü sampiyonasina bu yil çesitli etkinlikler ekleyerek daha güzel hale getirdik. Bunlardan bir tanesi Türkiye’de bir ilk olan Gökyüzünde Engel Yok Projesi ve dünyada bir ilk olan Yunus Emre ve Beethoven’i gökyüzünde bulusturacak olan Gökyüzünde Müzik etkinligimizdi. Iki gündür Engelli çocuklarimizi yamaç parasütü ile tanistirarak gökyüzü ile bulusturduk. Çocuklarimizin gözlerinde gördügümüz mutluluk ne kadar dogru  bir projeye imza attigimizi gösterdi. Ilerleyen zamanlarda Karaman’in Siyah Incisi tabir ettigimiz Karadag, Türkiye’nin en gözde yamaç parasütü pistlerinden biri olacak ve burada bir havacilik akademisi kurulacaktir.  Geçen yil oldugu gibi bu yilda bizlerden destegini esirgemeyen Valimiz Süleyman Kahraman olmak üzere Il Özel Idaresine, Karaman Belediyesine çok tesekkür ederim” dedi.
Vali Kahraman’da konusmasinda Karaman’in hava sporlari uygunlugu ve Gökyüzünde Engel Yok Projesine vurgu yaparak, “4 Eylül’de baslayan etkinligimiz, bugün burada son buluyor. Karaman gerek spor, gerek turizm gerekse sosyal ve kültürel açidan oldukça güzel ve anlamli bir hafta yasadi. Etkinligimize yurtdisindan ve üniversitelerimizden katilan tüm sporcularimiza, pilotlarimiza, ilimize yasattiklari bu güzellikler için tesekkür etmek istiyorum. Onlar Karaman’in hava sporlarinda var olabilecegini ve Karadag’in en iyi uçus pistlerden biri oldugunu gösterdikleri gibi, Karaman’in diger güzelliklerini de tanitmis oldular. Insallah önümüzdeki yillarda Karaman hem spor alaninda, hem de turizm alaninda çok daha yüksek noktalara ulasacak. Etkinligimizin bir de Gökyüzünde Engel Yok kismi vardi. Bugün bu proje kapsaminda bende bir uçusa katildim. Bu projenin amaci da engelli vatandaslarimiza ve sokak çocuklarimiza dikkat çekmekti. Umut ediyorum ki muvaffak olmusuzdur. Bugün gökyüzüyle bulusan çocuklarimizi ve gençlerimizi görmek, beni gerçekten duygulandirdi, mutlu etti… Her daim onlarin yanindayiz. Insallah bundan sonraki tüm etkinliklerimizde dezavantajli çocuklarimizi ve vatandaslarimizi destekleyecek, hayatin güzelliklerini hep birlikte paylasacagiz. Gökyüzünde engel olmadigini tüm Türkiye’ye ve insanliga anlatan bu çocuklarimiza, gençlerimize ve ailelerine özellikle tesekkür ederim.  Ayrica sözlerime son vermeden önce etkinligimize katilan tüm sporcularimiza, bu organizasyonda emegi geçen XC Türkiye yetkililerine, Mevlâna Kalkinma Ajansimiza, Il Özel Idaremize, Karaman Belediyemize, projemizi destekleyen diger kurum ve kuruluslara, konuya yakin ilgi gösteren basin mensuplarimiza da tesekkür ediyor, hepinize iyi aksamlar diliyorum” dedi.
Konusmalarin ardindan ödül törenine geçildi. Üniversiteler arasi yamaç parasütü Türkiye sampiyonasinda birinci olan Hacettepe Üniversitesinden Olgu Taylan Güven’e Vali Kahraman tarafindan, ikinci olan Pamukkale Üniversitesinden Seyhmuz Ismetoglu’na Cumhuriyet Bassavcisi M.Kemal Çokdinç ve Adalet Komisyonu Baskani Mehmet Öztunç tarafindan, üçüncü olan Hacettepe Üniversitesinden Abdullah Gültas’a ise ödülleri Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Sabri Gökmen tarafindan verildi. Program ikram edilen yemegin ardindan sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285