banner358

Ünlü: Karamanlı Sanayicimizi Üst Seviyeye Taşımak İçin Önemli Bir Adım Atıyoruz

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, Serbest Bölge ve yeni stadyum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünlü: Karamanlı Sanayicimizi Üst Seviyeye Taşımak İçin Önemli Bir Adım Atıyoruz

Ünlü, “Dünyaya ayak uydurmak, fırsatları değerlendirmek adına Karaman’daki sanayicimizin üst seviyeye taşınması noktasında önemli bir adım atıyoruz. Serbest bölgenin hayata geçirilmesiyle birlikte Karaman dünyada hak ettiği yeri almış olacaktır. Karamanımız ve ülkemiz için hayırlara vesile olacak, ekonomide çarkları daha hızlı, verimli ve karlı döndürecek, istihdamı artıracak Karaman Serbest Bölge ile ilgili; Maliye Bakanlığı Başbakanlıktan uygunluk yazısını aldı. Karaman Defterdarlığına gönderdiği yazı ve 3218 Sayılı Kanuna göre Karaman Serbest Bölge sınırlarında bulunan hazine taşınmazlarının tapu devirleriyle ilgili süreç resmen başlamış oldu” dedi.

İhalesi geçtiğimiz aylarda yapılan 15 bin kişilik yeni stadyumun Karaman ve Türk sporu için önemli bir yatırım olacağını belirten Ünlü, “Diğer taraftan, 22.05.2017 tarihinde ihalesi yapılan yaklaşık 15 Bin kişilik Karaman Stadyumu 79.7 Milyon TL bedel ile neticelendi. İhaleyi alan Firmaya yer teslimi yapıldı. Karamanımıza ve Türk Sporuna Hayırlı Olsun. Serbest Bölge Projesinde ve Karaman Stadyumu ihalesinin yapılıp yer teslimi yapılmasında üstün gayret gösteren T.B.M.M. Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanı ve Karaman Milletvekilimiz Recep Konuk, Karaman Milletvekilimiz Dr. Recep Şeker ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Söz verdik yapıyoruz, her iki projemizde Karamanımıza hayırlı mübarek olsun” diye konuştu.

Biyolojik Çeşitlilik Envanter Ve İzleme Projesi Çalıştayı Yarın

Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme projesi kapsamında yarın saat 09.30’da Grand Karaman Otel’de “Karaman İlinin Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi Çalıştayı” gerçekleştirilecek.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayacak program protokol konuşmaları, proje tanıtım filminin izlenmesi Prof. Dr. Kuddisi Ertuğrul’un sunumuyla devam edecek. Verilecek kısa bir aranın ardından Prof. Dr. Osman Tugay damarlı bitkiler, Prof. Dr. Murat Tosunoğlu sürüngenler, Prof. Dr. Fahrettin Küçük iç su balıkları, Doç. Dr. Çiğdem Gül çiftyaşarlar, Uzman Ahmet Koca büyük memeli hayvanlar, Dr. Pınar Çam küçük memeli hayvanlar, Ornitolog İnanç Sevim kuşlar konularında katılımcıları bilgilendirecek.

Çalıştay soru cevap şeklinde genel değerlendirmenin yapılması ve öğle yemeğinin ardından Yeşildere’de yapılacak arazi çalışmalarıyla sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285