Ünlü Siyasetçi Atatürkçü Düşünce Öğrenci Topluluğunun Konuğu Oldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Kadın ve Toplum’ konulu söyleşi düzenlendi.

Ünlü Siyasetçi Atatürkçü Düşünce Öğrenci Topluluğunun Konuğu Oldu

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan söyleşi Topluluk Başkanı Dicle Karter’in açılış konuşması ile devam etti. Konuşmanın ardından iş kadını ve siyasetçi kimliği ile tanınan Aylin Nazlıaka’nın, "Kadın, Yaşam, Özgürlük" başlıkları altında gerçekleştirdiği söyleşiye geçildi.
8 Mart aynı zamanda kadının Cumhuriyet’in kuruluş tarihindeki değerini anlama günüdür" diyen Nazlıaka kadınların güçlendirilmediği, eşitliklerin savunulmadığı sürece ülkemizde kadına yönelik acı hikâyelerin her zaman olacağını söyledi. Nazlıaka "Kadının; eğitimde, siyasette, karar verme mekanizmalarında erkeklerle aynı kalitede değer görmesi gerektiğini İş sahasında hizmet ve tarım alanlarında çoğunluğu bulunan kadının girişimcilikte de aynı düzeyi sağlaması gerekiyor. Toplumda kadına desteğin çok zayıf olması istihdamın erkek üzerine çekilmesine bir nedendir. Bunun yerine kadına destek olarak ve üst düzey görevlerde kadınlara yer verilerek mevcut refah düzeyinin üzerine çıkmamız sağlanabilir kadınlar olarak rol modeller öne çıkarmalıyız. Meslek sahibi olmak, ekonomik özgürlüğümüzü ele almak, kendi ayaklarımızın üzerinde durmak ve daha güçlü bir Türkiye yaratmak zorundayız.” dedi
Söyleşi, Nazlıakay’a plaket verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285