banner358

Vali Işık: “Geçmişimizden Aldığımız Bu Güç ve İlhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, Yüceltmeye Devam Edeceğiz”

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Işık: “Geçmişimizden Aldığımız Bu Güç ve İlhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, Yüceltmeye Devam Edeceğiz”

Vali Işık yayınladığı kutlama mesajında; “Aziz milletimizin bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği 30 Ağustos Zaferi’nin 98. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. 
Tarihin kaydettiği ender zaferlerden birisi olan 30 Ağustos Zaferi, milli birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihi bir ispatı olmuştur. 
Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş, bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. 
Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk'ün sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurduğu modern Türkiye Cumhuriyeti’nin de müjdeleyicisidir. Bu bakımdan 30 Ağustos Zaferi, milletimiz için yeni bir nefes, yeni bir başlangıçtır.
 Bugün bizlere düşen ise bütün yokluklara ve zorluklara rağmen kazanılan bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır. 
Dört bir yanı şehit kanıyla sulanmış vatanımızın emanetçisiyiz. Bu cennet vatan uğrunda şehadet şerbetini içmiş vatan evlatları asla unutulmayacaktır. 
Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan bu kutlu mücadele, ülkemizin sonsuza kadar hür ve bağımsız olmasının yolunu açmıştır. Bizler geçmişimizden aldığımız bu güç ve ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, ilelebet yüceltmeye devam edeceğiz. 
Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi minnetle yâd ediyor, Karaman Halkının ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285