Vali Işık Göreve Başladı

İlimizin 12. Valisi Fahri Meral’in 17 Haziran 2020 tarihinde ilimizden ayrılmasının ardından Karaman’a gelen Vali Mehmet Alpaslan Işık’ı şehir girişinde Karaman Valiliği görevini vekâleten yürüten Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu ve beraberindeki heyet karşıladı.

Vali Işık Göreve Başladı

Saat 15.00’de valilik binası önünde gerçekleştirilen karşılama programına vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, valilik personeli ve muhtarlar katıldı. İlk olarak tören mangasını selamlayan Vali Işık daha sonra kendisini karşılamak üzere orada bulunanlarla tanıştı. Valilik makamı önündeki holde kısa bir konuşma yapan Vali Işık 2012 yılında teftiş nedeniyle ilimize bağlı Ermenek ve Ayrancı ilçelerinde denetimlerde bulunduğunu ve bu vesileyle Karaman’ı yakından tanıdığını söyledi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Vali Işık konuşmasında “Türk Dilinin merkezi,  Atatürk’ün ata diyarı, Hz. Mevlana’nın yakınlarının bulunduğu kutsal topraklarda görev yapmanın heyecanını yaşıyorum. Allah’tan beni mahcup etmemesini niyaz ediyorum Teftiş nedeniyle 2012 yılında Karaman’da bulundum. Karaman’ın soyso-ekonomik yapısını yakından biliyorum. Karaman’ın 2012’den sonraki süreçteki gelişimini çok iyi izledim. Karaman’ın eksik yönlerini sizlerle tamamlayarak Karaman’a çok faydalı görevler yapacağız. Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra bende sizler gibi kısa süre bir ajansta muhabirlik yaptım. Sizin göreviniz halkın özgür bir şekilde haber almasını sağlamak. Ama bunu yaparken de doğru haber vermek çok önemli. Görev yaptığım sürece sizlere her türlü desteği vereceğim. Sizlerden tek ricam tarafsız bir şekilde kimseyi yargılamadan doğru bir şekilde haber yapın. Sizler bizim kulağımız, gözümüz olacaksınız. Sizlerin tespit ettiği sorunları bizler çözeceğiz. Sizlerle beraber çalışacağız” dedi.

Evli ve iki çocuk babası olan Vali Işık aslen Mardin Midyat’lı olup, İstanbul’da doğup büyüdü. İlk Valilik görevi olan ve bugün göreve başlayan Vali Mehmet Alpaslan Işık’a ilimize hoş geldin der, yeni görevinin hayırlı olmasını dileriz. Haber: Senem YAVUZASLAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim SOLMAZ
Ibrahim SOLMAZ - 3 yıl Önce

Yeni Valimiz Hosgeldiniz calismalarinizda basarilar diliyorum,saygilar, Almanya.

SIRADAKİ HABER

banner284