Vali Işık Kurban Pazarında İncelemelerde Bulundu

Vali Mehmet Alpaslan Işık, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle İlimiz Çeltek Mahallesinde kurulan kurban pazarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Işık Kurban Pazarında İncelemelerde Bulundu

Kurban pazarını gezerek alanda bir süre incelemelerde bulunan Vali Işık, pazar esnafıyla bir süre sohbet ederek pazarın durumu ve satışlar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Pazar ziyareti ve incelemeleri sırasında müşteri ve alıcı arasındaki kurbanlık pazarlığına aracılık eden Vali Işık, maske kullanımı, sosyal mesafe ve el temizliği olmak üzere bu üç kuralın Kontrollü Sosyal Hayat sürecinin vazgeçilmez tedbirlerinden olduğunu ve normalleşme süreciyle vatandaşlarımıza büyük sorumluluk düştüğünü belirterek, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan, uyulması gereken kuralların yer aldığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin vatandaşlarımız tarafından eksiksiz olarak uygulanması noktasında hassasiyet beklediklerini belirtti. 
Ziyaret ve incelemeleri sırasında İl Tarım ve Orman Müdürü Şahinbaş’tan kurban pazarının kurulmasına ve işleyişine dair bilgiler alan Vali Mehmet Alpaslan Işık, kurban pazarı esnafına hayırlı ve bereketli bol kazançlar temennisinde bulunarak, esnafın kurban bayramını tebrik etti.
 Kurban Bayramı öncesinde ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade eden kurban pazarı esnafı, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Mehmet Alpaslan Işık’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285