Vali kahraman: “326 Bin Tl Nakdi Yardim, 8 tir Ayni Yardim Karaman Halkindan”

Somali’ye toplanan yardimlarla ilgili olarak Vali Süleyman Kahraman baskanliginda bir basin toplantisi düzenlendi.

Vali kahraman: “326 Bin Tl Nakdi Yardim, 8 tir Ayni Yardim Karaman Halkindan”

16 Agustos 2011 Sali günü saat 15.20’de Valilik Toplanti Salonunda gerçeklestirilen toplantiya Vali Süleyman Kahraman, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Salih Baldiz, Il Dernekler Müdürü Ömer Sezer, Il Basin ve Halkla Iliskiler Müdürü Mustafa Özdogru, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Zafer, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Vakfi Baskani, Ani Bisküvi sahiplerinden Nazim Boynukalin, yazili-isitsel-görsel medya temsilcileri katildi.
Vali Süleyman Kahraman konusmasinda, “Somali’de bas gösteren ve devam eden açlik ve susuzluktan magdur olan insanlarimiza yardim için buradayiz. Karaman halkina ilimiz adina tesekkür ediyorum. Karaman halki bir kurus yardim yaparken gönlünü de ortaya koymustur. Suana kadar 326 bin TL nakdi yardim toplanmistir. 6 Agustos 2011 tarihinde baslattigimiz kampanyamiza ayni ve nakdi yardimlari kabul etmeye devam ediyoruz. Bugün Ani Bisküvi’den 25 bin TL ayni ve nakdi yardim gelmistir. Duyarsiz kalmayan Ani Bisküvi ailesine, çalisanlarina da ayrica tesekkür ediyoruz. Kismet olursa 19 Agustos Cuma günü ilimizden toplanan ayni yardimlari Afrika’ya, Somali’ye gönderecegiz. Aktekke Kent Meydaninda 8 tir ayni yardimi hep beraber gönderecegiz” dedi.
Somali ülkesini tanitan bir konusma yaparak konusmasina baslayan Ani Bisküvi Gida Sanayi ve Ticaret A.S. sahiplerinden Nazim Boynukalin açiklamasinda, “Bugün burada Müslüman olan Somali halkina yardim için buradayiz. Somali’deki bu açlik ve kuraklik dramina karsi ülkemiz ve Valiligimiz tarafindan açilan yardim kampanyasina Ani Bisküvi Gida San. ve Tic. A.S. firmamiz, çalisanlari ve müsterimiz Izzettin Baziz’in de katkilariyla 25 bin TL tutarinda bir yardim öngörülmüstür. Bu para Valiligimiz tarafindan Karaman Ziraat Bankasina açilan hesaba yatirilmistir. Dekontlarini ise sizlerin huzurunda sayin Valimize takdim ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285