Vali KAHRAMAN: “Biz Bir Aileyiz, Sevincimiz De Hüznümüzde Birdir”

Son Kaymakamlar kararnamesiyle ilimizde görev yapan Vali Yardimcilari ve kaymakamlarin görev yerlerinin degismesi nedeniyle ilimiz Valisi Süleyman Kahraman bir veda yemegi verdi.

Vali KAHRAMAN: “Biz Bir Aileyiz, Sevincimiz De Hüznümüzde Birdir”
banner308

Polisevi’nde verilen yemege Vali Süleyman Kahraman esi Muhsine Kahraman, Belediye Baskani Kamil Ugurlu, Garnizon Komutani Jandarma Albay Selçuk Boz, Vali Yardimcilari Mehmet Yüce, Bilal Ölmez ve Yilmaz Simsek, Kaymakamlar Ali Karakaya, Ugur Sezer, Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri M. Salih Baldiz ile daire müdürleri ve esleri katildi.
Yemek sonrasinda bir veda konusmasi yapan Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun, Karaman’in kendileri için adeta ikinci bir memleket oldugunu, Karaman’da çalismaktan duydugu memnuniyeti ve mutlulugu dile getirdi.
Basyayla Kaymakamligindan Sanliurfa ili Hilvan Kaymakamligina atanan Ugur Sezer ise, Vali Kahraman ve esi Muhsine Kahraman’a tesekkür ederek basladigi konusmasinda Karaman’da güzel günler geçirdigini belirterek, “Devlet memuriyetinin bir geregi olarak belli görevlere gelir, belli süre sonra ayriliriz.  Her son bir baska yerde baslangiç demek. Sayin Valimizin himayelerinde 2009’dan bugüne çok güzel isler yaptik. Daire müdürlerimizle çok güzel diyaloglar gelistirdik.  Bugün bizleri burada bulusturan Sayin Valimize, her zaman yanimizda oldugu için, bir Vali olarak degil de bir meslek büyügü olarak bizlere kolaylastirici ve yol gösterici tavir ve davranislarindan dolayi tesekkür ediyorum. Kalbimizin ve kapimizin sizlere her daim açik oldugunu belirtmek isterim” dedi.
Ayranci Kaymakami iken Siirt ili Baykan Kaymakamligina atanan Ali Karakaya’da bu ayriligin görevin bir geregi oldugunu belirterek, “Her ayrildigimiz yerde gönlümüzün bir parçasi kaliyor. Mütevazi kisiligiyle gönlümüzü kazanan Sayin Valimize ve esleri Hanimefendi’ye nazik davranislarindan dolayi tesekkür ediyorum” dedi.
Dört yildir ilimizde Vali Yardimciligi görevini yürüten Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek ise Mugla’nin Dalaman ilçesi Kaymakamligina atandigini ama Karaman’in kendisi, esi ve kizlari Yagmur için büyük bir anlam ve önem tasidigini belirterek, “Burada çok keyifli bir ortamda çalistim. Sayin Valimizin bize gösterdigi yaklasimdan kaynaklaniyordu. Bize her zaman bir meslek büyügü olarak, bir abi gibi davrandi. Biz de kendisini her daim böyle gördük.  Sayin Valimize ve kiymetli esleri Hanimefendi’ye, birlikte çalistigim herkese tesekkür ediyorum”dedi.
Ilimiz Vali yardimciligindan Kütahya Vali Yardimciligina atanan Vali Yardimcisi Bilal Ölmez’de Karaman’da iki yildir çalistigini belirterek,“Meslek hayatimda yirminci yilim ve Karaman’da iki yildir çalisiyorum. Bir yerlerde mutlaka yeni vedalar yasayacagiz. Bu insan olmanin bir geregi. Sayin Valimize bizlere verdigi deger için ve sagladigi çalisma ortami için tesekkür ediyorum. Dilerim ki kendisiyle yeni çalisma ortamlarinda bulusuruz.”dedi.
Son veda konusmasini ise ilimizde bes yildir Vali Yardimciligi görevini yürüten ve Zonguldak Vali Yardimciligina atanan Vali Yardimcisi Mehmet Yüce yapti.
Yüce, bir anlamda kendilerinin de Karamanli oldugunu söyleyerek,“Karaman için hep birlikte bir seyler yapmaya çalistik. Sayin Valimizi geç bulduk, erken kaybettik. Tüm arkadaslarim gibi ben de Sayin Valimize ve Hanimefendi’ye tesekkür ediyorum. Ayrica tüm çalisma arkadaslarima tesekkür eder, eski dost olarak degil, eskimeyen dost olarak kalmayi dilerim”dedi.
Vali Kahraman ise yaptigi konusmada çalisma hayatinda bir aile bilinciyle hareket edilmesinin önemine ve sonuçlarina deginerek, “Vali Yardimcilarimizla, Kaymakamlarimizla ve Milli Egitim Müdürümüzle çalismak sahsim içinde büyük bir keyifti. Biz sadece buradaki hazirun olarak degil, Karaman olarak bir aileyiz. Sevincimiz de hüznümüz de birdir.  Sizler ilimizde ve gönlümüzde hos bir seda biraktiniz.  Sizlerle çalismaktan zevk duydugumu özellikle ifade etmek istiyorum.  Gösterdiginiz gayretten ve özverili çalismalarindan dolayi her birinize ayri ayri tesekkür ediyor, bundan sonraki görevlerinizde de ayni basariyi yakalamanizi ve ailenizle birlikte daha güzel basarilara imza atmanizi, daha güzel günler yasamanizi temenni ediyorum”dedi.
Program plaket takdimi ve hatira fotografi çekimiyle son buldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285