Vali Kahraman Çoglu Köyündeydi

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman firsat buldukça yaptigi köy gezilerine Çoglu köyü ile devam etti.

Vali Kahraman Çoglu Köyündeydi
Kahraman’in Çoglu köyündeki gezisine Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Salih Baldiz, Selçuk niversitesi Ziraat Fakültesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Yüksel Kan, Il Müftüsü Nuri Degirmenci Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy, Il Saglik Müdürü Adem Kucur, Çevre ve Sehircilik Il Müdür Vekili Hüsamettin Bayram, Il Gida Tarim ve Hayvancilik Müdürü Ismail Uluad, il Orman Müdür vekili  Mehmet Ali Billurcu, Il Mahalli Idareler Müdürü Abdullah Sahiner, Özel Kalem Müdürü Murat Zafer, Il Basin ve Halkla Iliskiler Müdür vekili Burhan Yemis ve Çoglu Köyü halki katildi.
Köy meydaninda Çoglu Köyü muhtari Mehmet Yakarsimsek ve köy halki tarafindan karsilanan Vali Kahraman ve beraberinde heyet sicak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette köy Muhtari Mehmet Yakarsimsek, ziyaretten duyduklari memnuniyeti dile getirerek Vali Kahraman’a tesekkür etti.
Daha sonra köy halkina hitap eden Vali Kahraman, köylerimizin birlikteligin, kanaatin, kardesligin, dostlugun, samimiyetin yurdu oldugunu belirterek, “Derdinizi dinlemeye, sevincinize ortak olmaya geldik. Halleselim, derdinizi ve sevincinizi paylasalim diye düstük yola. Eskiler “misafir ev sahibinin as’ina degil; kasina bakar” der. Biz as derdinde degiliz elbet. Gördüm ki yüzünüz de gülüyor. Bu sicak ve samimi karsilama için hepinize tesekkür ediyor, minnettar oldugumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Birçok daire müdürü arkadasimiz burada. Onlarla yasadiginiz sorunlari ve çözüm yollarini konusabilirsiniz. Ümit ediyorum ki bu bulusma Çoglu köyünün sorunlarina yönelik çözümlere vesile olur. Biz hiçbir köyümüzün, hiçbir hizmetten mahrum olmasini, mahrum kalmasini istemeyiz. Gayretimiz de istegimiz de sizlere daha güzel imkânlar saglamak, huzurunuzu temin etmek, refah düzeyinizi yükseltmek… Ama bir seyi özellikle belirtmek istiyorum. Bir seyin yapilmasi mümkün degilse sizlere bos vaatlerde bulunarak, sizleri ümitlendirmek ve hayal kirikligina da ugratmak istemem. Elimizin erdigince, gücümüzün yettigince sizlerin yaninda olacagiz. Biz gitmedigimiz gelmedigimiz köylere sahip çikalim derdinde degiliz. Biz gidip geldigimiz, derdini de sevincini de bildigimiz köyler bizimdir diyoruz. Keske imkânlar elverse de daha sik bir araya gelsek; ama malûmunuz bu her zaman mümkün olmuyor. Ama bu sizlerden, sorunlarinizdan haberdar olmadigimiz anlamina da gelmiyor. Biz derdinizi derdimiz biliyoruz. Bugün de böyle düsündügümüz için buradayiz. Saglikta, egitimde, alt yapida, tarimda hangi alanda olursa olsun, sorunlarinizi hiç çekinmeden paylasabilirsiniz”dedi.
Vali Kahraman ve beraberindeki heyet daha sonra egitim, tarim, alt yapi, saglik gibi çesitli konularda köylülerin yasadiklari sorunlari ve talepleri dinleyerek çözüm önerileri sundular ve çözüm yollari gösterdiler. Köy halkinin yapilan hizmetlerden duydugu memnuniyeti dile getirmesi üzerine Vali Kahraman, “Sizlerin memnuniyeti bizler için sevinçtir, gururdur. Bakin yollarimiz parkeyle kapli. Gönül ister ki daha çok alani kaplayabilelim. Insallah en kisa sürede yeni okul binamiz da hizmete girecek. Köyümüze yeni atanan tarim danismanimiz da burada bulunuyor. Insallah önümüzdeki yillarda çok daha iyi çok daha güzel hizmetler sunariz size. Ama bir seyin altini özellikle çizmek istiyorum. Gönül kapilarimizi hiç kapatmayalim ki birligimiz de dirligimiz de daim olsun.”dedi.
Daha sonra köylülerle bir süre sohbet eden Vali Kahraman ve beraberindeki heyet köy okulunda incelemelerde bulunarak, köyden ayrildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285