banner339

Vali Kahraman, Halkla Bulustu

Ilimiz Valiligi tarafindan periyodik zamanlarda yapilan “Açik Kapi” uygulamasinda Vali Süleyman Kahraman, vatandaslarla bir araya geldi.

Vali Kahraman, Halkla Bulustu
27 Eylül Sali günü saat 10.00-13.00 arasinda yapilan açik kapi uygulamasinda görüsmelere konularla ilgili daire müdürleri de katildi.
Vali Kahraman, vatandaslarin sorunlarinin çözümü noktasinda bu uygulamanin önemine dikkat çekerek, milletle arasina mesafe koyanlarin gönüllerde kendilerine yer bulamayacagini vurguladi. Gerçek demokrasilerde gönüller arasinda, halkla-devlet arasinda bir mesafenin, bir engelin olamayacagini, olmamasi gerektigini ifade eden Vali Kahraman, “Yunus Emre’nin “Gelin tanis olalim/Isi kolay kilalim” deyisi, hayati kolaylastirmanin, en kolay yolunun gönüller arasindaki mesafeleri, engelleri ortadan kaldirmak oldugunu söyler bize. Karaman Yunus’un sehridir. Karaman “Kapimiz açiktir girene, lokmamiz helâldir yiyene” diyen Ibrahim Bey’in sehridir. Karaman, kapisi hiç kapanmayan gönüllerin yurdudur. Ecdadimizin yüzyillar önce açtigi gönül kapisi bugün dahi kapanmamistir; çünkü tanis olmak gönüllerin bir olmasidir. Tanis olmak bir gönüldeki dertlerden ve sevinçlerden haberdar olmaktir. Zengin-fakir, köylü-sehirli, genç-ihtiyar demeden tüm Karaman’la bütünlesmek ve Karamanli hemserilerimizin derdiyle dertlenmek, onlarla hemhâl olmak bizim en aslî vazifemizdir. Biz açik kapi uygulamamizla gönüller arasindaki tüm mesafeleri ortadan kaldirmayi, istisare ve diyalog yoluyla tüm sorunlari çözmeyi amaçliyoruz. Biz bürokrasiye, resmiyete takilip da derdini anlatamayan bir tek vatandasimiz bile kalmasin istiyoruz ve biz kapilarimizi Karamanlilarin hüznünü hüznümüz, sevincini sevincimiz bilerek açiyoruz. Kapilarimizi açarak, bir olalim istiyoruz, birlikte olalim istiyoruz, Karaman’i birlikte yasayalim, birlikte kuralim-kurgulayalim istiyoruz. Atalarimiz derdini anlatmayan derman bulamaz demis. Biz derdini anlatan her hemserimize derman olmanin gayretinde ve istegindeyiz. Bir kisinin derdine bile derman olabilmissek ne mutlu bize. Bu uygulamamiz da bu gayretimizin ve istegimizin ifadesidir."dedi.
Vali Kahraman sözlerinde, oldukça yogun geçen bu uygulamanin periyodik olarak devam edecegini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285