Vali KAHRAMAN, Hizli Treni Test Etti

Konya-Ankara arasinda baslayan Yüksek Hizli Tren seferlerine baglantili olarak Karaman’dan Konya’ya konulan raybüs seferleri yolcu tasimaya basladi.

Vali KAHRAMAN, Hizli Treni Test Etti

Karaman’dan Konya’ya baslatilan iyilestirilmis hizli Raybüs seferleri nedeniyle Karaman Gari’nda bir tören düzenlendi.
Törene Karaman Valisi Süleyman Kahraman, AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Baskani Kamil Ugurlu, Cumhuriyet Bassavcisi Mustafa Kemal Çokdinç, Adli Yargi Komisyonu Baskani Mehmet Öztunç, bazi daire müdürleri ve basin mensuplari katildi.
Vali Süleyman Kahraman, hizlandirilmis Raybüs ile Karaman’dan Konya’ya 1 saatte gidilecegini ve Konya’dan Yüksek Hizli Trene binen bir yolcunun ise yaklasik 3 saatte Ankara’da olacagini söyledi.
Karaman Gari’ndaki kisa törenin ardindan Ankara’ya gidecek olan Yüksek Hizli Trenin 11.30 seferine yetisebilecek 10.10 seferine binen Vali Süleyman Kahraman ve beraberindeki heyet Konya’ya hareket ettiler.
Vali Süleyman Kahraman, Konya’ya gidisi sirasinda trende yaptigi açiklamada, “Bugün burada son derece anlamli bir açilisi bir tanitimi gerçeklestiriyoruz. Bu heyecani birlikte paylasiyoruz. Konya-Ankara arasini bir buçuk saate düsüren hizli tren 23 Agustos Sali itibariyle seferlerine basladi. Bu Karaman-Ankara arasindaki mesafenin de 3 saate alinacaginin müjdesi oldu. Seferlerine baslayan hizli trenle hasretler daha çabuk son bulacak. Mesafeler kisalacak. Insanlar sevdiklerine çok daha çabuk kavusacak. Bu projeyle birlikte kültür ve turizm alaninda da belli bir hareketlilik yasanacak. Konya’yla Karaman, Konya’yla Ankara arasindaki baglantiyla ilimizin imkânlari daha da zenginlesecek. Yatirimlar ve diger alanlarda ayni sekilde. Bu projeyle birlikte vatandaslarimiz en basta zamandan tasarruf etmis olacaklar” dedi.
Vali Kahraman, bu hizmetin Türkiye’nin vizyonu ve ufkunun genisligini ortaya koymasi bakimindan derin anlamlar tasidigini belirterek, “Modern ve konforuyla göz kamastiran bu proje ayni zamanda gelecek nesillerinde daha güzel hizmet üretmesinde, onlarin ilham kaynagi olacaktir. Çünkü çok kisa sürede ortaya konulan bu güzel eser ülkemizin sahip oldugu potansiyelin ve imkânlarin insanlarimizin azim ve kararliligini dile getirmistir. Böylesine modern bir projenin ortaya çikmasina vesile olan basta Sayin Basbakanimizi, hükümetimizin bütün üyelerini, milletvekillerimizi, Ulastirma Bakanimizi, Devlet Demiryollari Genel Müdürlügünü tebrik ediyorum” diye konustu.
Yaklasik 1 saatte Konya’ya varan Karaman heyetini Konya Gar Müdürü Hasan Dogan karsiladi. Vali Kahraman ve beraberindekiler Konya Gari’nda bekleyen Yüksek Hizli Treni gezerek Ankara’ya gidecek yolculara iyi yolculuklar diledikten sonra Konya Gar Müdürü Hasan Dogan’dan tren seferleri hakkinda bilgi aldilar. Heyet daha sonra otobüsle Karaman’a geri döndü.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285