Vali Kahraman, Ilahi Yarismasinda Finale Kalan Görme Engelli Gence Destek Istedi

Ulusal bir televizyon kanalinda düzenlenen “Gönülden Sesler” adli ilahi yarismasina katilan ve finale kalan görme engelli hemserimiz Mustafa Yilmaz’i makaminda kabul eden Vali Süleyman Kahraman, Karaman halkindan Yilmaz’a destek istedi.

Vali Kahraman, Ilahi Yarismasinda  Finale Kalan Görme Engelli Gence Destek Istedi

Vali Kahraman’i, Isitme Engelliler Dernegi eski Baskani Kadir Evci, Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Kesiktas’la birlikte ziyaret eden görme engelli yarismaci Mustafa Yilmaz, Kanal 7 televizyonunda yayinlanmaya baslayan “Gönülden Sesler-En Iyi Ilahiyi Ben Söylerim” yarismasinin, 15–25 Temmuz 2011 tarihleri arasinda Türkiye’nin 7 ayri bölgesinde 3 bin kisinin katilimi ile ön elemelerin yapildigini, kendisinin Konya’da yapilan Iç Anadolu Bölgesi ön elemelerinde 57 kisi içinde birinci olarak seçildigini, Istanbul’da yapilacak olan finallere kendisi dâhil 14 kisinin katilacagini ifade ederek Karamanli hemserilerinden bütün operatörlerden 205 aday numarasi yazip, 2353'e mesaj göndererek kendisini desteklemelerini bekledigini söyledi.
Isitme Engelliler Dernegi eski Baskani Kadir Evci ise ziyarette yaptigi konusmada, 1990 Karaman dogumlu olan Mustafa Yilmaz’in görme engelli olmasina ragmen bazi camilerde müezzinlik yaptigini,  Karaman halki tarafindan tanindigini ve çok sevildigini, Yilmaz’in  Karaman Il Müftülügü tarafindan organize edilen görme engellilere Kur’an ögretimi organizasyonunda  Kur’an hocaligi yaptigini belirtirken, ulusal bir kanalda yapilan bu anlamli yarismada birinci olacaklarina gönülden inandiklarini ve bütün Karaman halkindan görme engelli yarismaci Mustafa Yilmaz’a destek beklediklerini belirtti.
Vali Süleyman Kahraman’da kendisine yapilan bu ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek Mustafa Yilmaz’a girdigi bu güzel organizasyonda basari diledi.
Vali Kahraman, bütün Karamanlilarin görme engelli yüreginde derin muhabbet ve sevgi tasiyan hemserimiz Mustafa Yilmaz'a destek vermelerini istedi. Ziyaret çekilen hatira fotografinin ardindan sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285