banner339

Vali Kahraman: “Ilimizde Daha Modern ve Nitelikli Tarima Geçmek Zorundayiz.”

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Bifa Sirketler Grubu’na ait Çigdemli köyü sinirlari içinde bulunan Örnek Tarimdaki elma bahçesini gezerek, incelemelerde bulundu.

Vali Kahraman: “Ilimizde Daha Modern ve Nitelikli Tarima Geçmek Zorundayiz.”
Örnek Tarim gezisinde Vali Kahraman’a Bifa Yönetim Kurulu Baskani Necati Babaoglu, Bifa Bisküvi Genel Müdürü Mustafa Pinarbasi ve Karaman’in Sesi Gazetesi Onursal Baskani Medeni Yavuzaslan eslik etti.
Toplamda 470.000 m2 olan ve 90000 adet elma agacinin bulundugu bahçe hakkinda bilgi alan Vali Süleyman Kahraman, Bifa Sirketler Grubu’nun Karamandaki yatirimlarina dikkat çekerek: “Bu bahçeden yillik 1500 ile 2000 ton arasinda elma aliniyor. Elmanin ilimizin ekonomisindeki ve tarim hayatindaki yeri asikâr. Bu bahçe bu açidan da büyük bir önem tasiyor. BIFA’nin yatirimlari hem ilimizin hem de ülkemizin gurur kaynagi olmustur. Bir tarim ülkesiyiz; ama eger günümüz dünyasinda bu alanda söz sahibi olmak istiyorsak, daha nitelikli daha modern tarim yapmak zorundayiz. Eger bunu basarabilirsek hem kaliteli ürün yetistirme noktasinda hem daha çok verim alma noktasinda basarili olacagimiz gibi ülkemizin imkânlarini da daha verimli kullanmis oluruz. Bu ve diger yatirimlarindan dolayi Necati Bey’in sahsinda Bifa Sirketler Grubu’nu tebrik ediyor, sahsim ve Karaman halki adina kendilerine tesekkür ediyorum.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285