Vali Kahraman, Muhtarlarla Bulustu

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Ramazan bayrami sonrasinda ilk toplantisini köy muhtarlariyla yapti.

Vali Kahraman, Muhtarlarla Bulustu

Valilik Toplanti Salonunda yapilan toplantiya Vali Kahraman’in yani sira Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Salih Baldiz, Il Genel Meclisi Baskani Mustafa Bayir, Il Mahalli Idareler Müdürü Abdullah Sahiner,  Köylere Hizmet Götürme Birligi Müdürü Muzaffer Özdal, Milli Egitim Müdür Yardimcisi Selmani Karaçam, Il Tarim Müdürü Ismail Uluad, Saglik Müdür Vekili Uzman Dr. Nuriye Ulu, Çevre ve Sehircilik Il Müdür Yardimcisi Mehmet Kaya, Muhtarlar Dernegi Baskani Yahya Soytürk, MEDAS Müessese Müdürü Süleyman Kirisikoglu ve köy muhtarlari katildi.
Il Mahalli Idareler Müdürü Abdullah Sahiner açilis konusmasinda bir araya gelmenin ve istisarenin, sorunlarin çözümündeki önemine degindi.
Vali Kahraman ise muhtarlik makaminin bir temsil makami oldugunu, bu sebeple bu makamda atilan her adimda daha dikkatli, daha titiz, daha özverili olunmasi gerektigini belirterek, “En yüce takdir makami milletimizdir” dedi.
Vali Kahraman, konusmasinda ayrica bazi hususlara da deginerek,  “Bu makamda milletimizi temsil ediyorsunuz.  Dolayisi ile attiginiz her adimda daha dikkatli ve daha samimi olmak zorundasiniz. Göstereceginiz özveri, azim ve kararlilik temsil ettiginiz köyün ya da mahallenin gelecekteki konumu açisindan büyük bir önem tasimaktadir. Yediden yetmise herkesin derdinden haberdar olmaya çalismaliyiz. Ve temsil ettigimiz insanlarin derdini derdimiz, sevincini sevincimiz bilmek boynumuzun borcudur. Takibini yaptiginiz her yatirim, sonuca ulastirdiginiz her is sizleri insanlarin gözünde daha degerli kilacaktir. Ve yine sonuçlandirdiginiz her is, çözdügünüz her sorun öncelikle karsiligini milletimizin gönlünde bulacaktir. Bütün bunlar sizler için oldugu gibi, bizler için de milletimiz için de büyük bir sevinç ve gurur kaynagidir. Yine ayni sekilde yarim biraktigimiz her is, bizlerin milletle olan diyalogunu ve onlarin yöneticilere duydugu güveni zedeleyecektir. Kimi zaman kaynaklar yetersiz olabilir, kimi zaman sartlar olumsuz olabilir; ama bu bizim çalismalarimizda bir engel teskil etmemeli. Bizler elimizdeki kaynagi en verimli, en etkin sekilde kullanmanin gayretinde olmaliyiz.  Yanmayan bir tek sokak lambasi, suyu akmayan bir tek musluk, yoldaki bir tek tas bile bizlerin uykusunu kaçirmali. Dünyada problemin, sorunun olmadigi hiçbir çag olmamistir. Önemli olan sabirli ve sorumlu davranarak problemlere çözüm yolu aramaktir. Bu noktada köylerimizde, beldelerimizde insanlarla diyalog halinde olmali, sikintilari hep birlikte bertaraf etmeliyiz. Çözmedigimiz her problem, her sorun yeni problemlere sebep olacaktir. Kendimiz gayret göstermeden de baskalarindan gayret beklemek, en çok temsil ettiginiz makami zedeler,  sizlere duyulan güveni zedeler” dedi.
Toplantida daha sonra köylerin sorunlari ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alindi. Bazi köy muhtarlari, özellikle içme suyu ve elektrikle ilgili sikintilarini dile getirerek, elektrikle ilgili sorunlari ve yasanan sikintilari MEDAS Müessese Müdürü Süleyman Kirisikoglu’na iletti. Toplanti, Vali Kahraman’in çözüme yönelik talimatlariyla son buldu.
Toplanti sonrasinda Vali Kahraman, köy muhtarlari ve toplantiya katilan idarecileri Polisevi’nde ögle yemeginde agirladi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285