banner339

Vali Kahraman, Yeni Hayvan Barinaginda Incelemede Bulundu

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Özel Kalem Müdürü Ertugrul Çaliskan ve Baskan Yardimcisi Mehmet Tekin ile birlikte Urgan Bogazi Belediye Asfalt Santiyesi üst kisminda yapimi devam eden Hayvan Barinagi’nda incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldi.

Vali Kahraman, Yeni Hayvan Barinaginda Incelemede Bulundu

 

Belediye tarafindan yaptirilan Hayvan Barinagi ile ilgili Vali Kahraman’a bilgi veren Belediye Özel Kalem Müdürü Çaliskan, çalismanin tamamlanmasiyla 500 bas hayvanin barinakta kalabilecegini söyledi. Yaklasik 9 bin metrekarelik alana kurulan Hayvan Barinagi’nin içerisinde idari kisim, otopark, klinik, kulübeler, köpek müsahede ve karantina alanlarinin oldugunu anlatan Çaliskan, barinagin hizmete girmesiyle bölgedeki bütün köpeklerin bakim ve tedavi altina alinacagini kaydetti.

Su anda köpeklerin tedavi, muayene, kisirlastirma ve küpe takma islemlerinin Hosgörü Ormani alanindaki barinakta yapildigini belirten Belediye Baskan Yardimcisi Mehmet Tekin ise, yeni barinakla birlikte daha saglikli kosullarda hayvanlara bakilacagini, kisirlastirilmis ve asilanmis köpekleri, isteyen vatandaslarimizin sahiplenebilecegini anlatti.

Çalismalari yerinde inceleyen Vali Kahraman da, insaatin memnuniyet verici sekilde ilerledigini söyleyerek, Karaman Belediyesi’nin büyük bir hizmeti yerine getirmis olduguna vurgu yapti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285