Vali KAHRAMAN:“Her Sehit Haberi Yüregimizi Yakiyor. Ancak Türk Milletinin Kudretine Hiçbir Beseri Kuvvet Karsi Koyamaz”

Vali Süleyman Kahraman, sehit ve gazi ailelerine Polisevi’nde bir iftar yemegi verdi.

Vali KAHRAMAN:“Her Sehit Haberi Yüregimizi Yakiyor. Ancak Türk Milletinin Kudretine Hiçbir Beseri Kuvvet Karsi Koyamaz”

Yemege Vali Kahraman’in yani sira esi Muhsine Kahraman, kizi Semiyye Munise Kahraman, Vali Yardimci Yilmaz Simsek ve esi Çigdem Olgun Simsek, Sehit ve Gazi Islekleri Sube Müdürü Hayrettin Aslan, Sehit Aileleri Dernegi Baskani Mustafa Bayad ile sehit ve gazi aileleri katildi.
Yemek öncesinde Vali Kahraman ve esi Muhsine Kahraman tek tek masalari gezerek sehit ve gazi aileleriyle yakindan ilgilendiler.
Vali Kahraman yemek sonrasinda yaptigi konusmada, Türkiye ve Türk milletinin kudretine hiçbir beseri kuvvetin karsi koyamayacagini belirterek, “Gelen her sehit haberiyle tüm milletimiz hüzünleniyor. Ama ayni zamanda bu acilarla milletimiz daha da olgunlasarak birlik ve beraberlik duygulari ve vatan sevgisi daha da güçlenmektedir. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaslarinin bizlere emanet ettigi bu aziz vatani, cani pahasina savunan sehitlerimizin ve gazilerimizin yakinlari olarak, bizleri sereflendirdiginiz için hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Kaybettigi oglunun ardindan aglayinca, “Sen peygambersin, sen de mi agliyorsun?” diyenlere,  “Göz yasarir, kalp hüzünlenir.”diyen Hz. Peygamber gibi, sehit haberleriyle bizim de kalplerimiz hüzünleniyor, bizim de gözlerimiz yasariyor elbet. Ama bizim hüznümüz öyle anlamli ki, yasadigimiz her aci ile biraz daha olgunlasiyoruz, bu aziz vatana duydugumuz muhabbet biraz daha artiyor. Bizi bu acilarla yipratmaya çalisanlarin, anlayamadigi da budur. Anlamiyorlar ki her sehit haberiyle bu aziz millet yeniden dogar. Çünkü bizler Yemen’de, Çanakkale’de, Büyük Taarruz’da kanlariyla tarih yazan bir medeniyetin mensuplariyiz. Ve bütün dünya bilmeli ki bu aziz milletin kudreti karsisinda hiçbir beserî kuvvet dayanamaz. Evlatlarimizin gösterdigi cesaret ve aileleri olarak sizlerin gösterdigi metanet, millet mefkûremizin abidesi olmustur.  Hepinizden Allah razi olsun.   Gazilerimizin cesaretini, sehitlerimizin sahadetini yasatmak da bizlerin en asli görevidir; çünkü biliyor ve inaniyoruz ki onlarin ve sizlerin fedakârligini unutmak, bizlerin ölümü olacaktir.  Bu inançla devletimizin her sehit yakinini ve her bir gazimizi kutlu bir emanet kabul ettigini ve onlarin emanetine bedeli ne olursa olsun her daim sahip çikacagini özellikle belirtmek isterim. Zira aziz milletimiz, evlatlarimizin sahadetini ve cesaretini, hiçbir elin uzanamadigi, hiçbir gözün degmedigi bir yere, kalbine-gönlüne yazmistir. Binyillardir birlikte yasadigimiz bu topraklari, soludugumuz bu havayi zulümle kirletmek, bizi birbirimize düsman kilmak isteyen zalimlere inat,  birbirimizi sevmeye, bu aziz vatani daha yüce ve daha yüksek noktalara tasimaya devam edecegiz. Inanin yarinin Türkiye’si çok daha güçlü, çok daha güzel olacak. Sizler anne-babalari, kardesleri, esleri, çocuklari olarak onlari çok sevdiniz. Ama bilin ki sizin kadar olamasa da, bu ülke de onlari çok sevdi. Dualarin kabul olundugu bu kutlu iftar vaktinde dilerim ki, evlatlarimiza sahadet nasip eden Allah, bizlere onlarla cennetinde bulusmayi nasip etsin. Her daim yaninizda oldugumuzu bir kez daha belirtiyor, her birinize ayri ayri tesekkür ediyor, saygilar sunuyorum ” dedi.
Iftar yemeginin ardindan sohbet ortami içerisinde gece sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285