Vali Koca: Karaman Gönlümüzde Ayrı Bir Yer Tutuyor

Bakanlar Kurulunun 30 Mayıs 2016 tarihli ve 2016/8864 sayılı Kararnamesi ile merkez valiliğine atanan İlimiz Valisi Murat Koca’nın veda ziyaretleri sürüyor.

Vali Koca: Karaman Gönlümüzde Ayrı Bir Yer Tutuyor
Vali Murat Koca, veda ziyaretleri kapsamında Salı günü ilimize bağlı Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerine bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
Vali Koca, Taşeli bölgesindeki ziyaretlerine Sarıveliler Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ile başlarken ziyaret programı daha sonra Başyayla Kaymakamlığı, Başyayla Belediye Başkanlığı ve Güneyyurt Belediye Başkanlığı ile devam etti. Vali Koca’nın bölgedeki ziyaretlerinin son durağı ise ve Ermenek Kaymakamlığı ve Ermenek Belediye Başkanlıkları oldu.
Vali Murat Koca, veda ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda yaklaşık dört yıl boyunca kadim şehir ve Türk Dilinin Başkenti Karaman’da görev yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Karaman’ın gönüllerinde ayrı bir yer tuttuğunu söyledi. Karaman’ı ve Karaman halkını hiçbir zaman unutmayacağını söyleyen Koca, Karaman’ı hak ettiği konuma getirebilmek için bugüne kadar birlikte yürüdüğü mesai arkadaşlarına teşekkür ederek yapılacak çalışmalarla Taşeli bölgesinin ve Karamanın hak ettiği konuma geleceğine olan inancını belirtti.
Özellikle 28 Ekim 2014 tarihinde Ermenek ilçesine bağlı Pamuklu köyü yakınlarında, kömür madeninde meydana gelen su baskının kendisi için unutulmaz önemli olaylardan birisi olduğunu belirterek, bizzat 40 gün boyunca bu bölgede kalarak hem devlet işlerini buradan yürüttüğünü hem de bölge halkıyla beraber olarak sürecin başından sonuna kadar takipçisi olduğunu sözlerine ekledi.
İlçelere gerçekleştirdiği veda ziyaretleri sırasında ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, ziyaretler sırasında Karaman’a verdiği hizmetlerden dolayı Vali Murat Koca’ya teşekkür ederek bundan sonraki görevlerinde başarılar dilerken ziyaretlerin sonunda günün anısına Vali Murat Koca’ya çeşitli hediyeler verdiler.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285