Vali Meral 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına Katıldı

Yedi coğrafi bölgede yapılacak olan istişare toplantılarının altıncısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında Nevşehir'de gerçekleştirildi.

Vali Meral 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına Katıldı

Toplantının açılışına İlimiz Valisi Fahri Meral, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İç Anadolu Bölgesindeki 11 ilin valileri, belediye başkanları, rektörleri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı, kısa tanıtım filmiyle devam etti. Devamında Türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan, 2019 - 2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı’nın güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli bir şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesinin amaçlandığı toplantı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 

Toplantıda Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ın selamlama konuşmasının ardından Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 11. Kalkınma Planı'na ilişkin bu güne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek son ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 11. Kalkınma Planı’na ilişkin bu güne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, son ekonomik gelişmeleri değerlendirdiği konuşmasının ardından İç Anadolu Bölgesi’nin ekonomik kalkınması ve istikrarı için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Türkiye’nin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan 11. Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yerel ve merkezi düzeylerde bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli bir şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesi amaçlanıyor.

Katılımcıların görüşlerini ifade etmelerinin ardından program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285