Vali Meral Bu Sefer Öğrencilerle Birlikte Yürüdü

Vali Fahri Meral, sağlıklı yaşam için sporun hayatımızdaki önemini belirtmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturabilmek için 18 Kasım 2017 Cumartesi günü düzenlenen yürüyüş etkinliğine katıldı.

Vali Meral Bu Sefer Öğrencilerle Birlikte Yürüdü

Vali Hakkı Teke Ormanında düzenlenen yürüyüşe hanımefendi Zehra Meral, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurahman Kurt, İbrahim Bey İlkokulu Müdürü ve yöneticilerinin yanı sıra 8/A sınıfı öğrencileri de katıldı. Yürüyüş öncesinde öğrencilerle bir araya gelerek onlarla spor üzerine kısa bir süre sohbet eden Vali Meral, sporun yaşamımızı daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için önemli olduğunu ve toplumun en alt kesiminden en üst kesimine kadar herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

7 Kasım 2017 tarihinde ziyaret ettiği İbrahim Bey ilkokulunda öğrencilerle bir araya gelen ve sohbet sırasında öğrencilere spor yapıp yapmadıklarını soran Vali Meral, öğrencilere hafta sonu birlikte yürüyüş yapmak için söz verdiklerini ve bu sözlerini yerine getirmek için yürüyüş etkinliğine katıldıklarını söyledi. Böyle bir etkinliğe öğrencilerle birlikte katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Vali Meral, gelecek nesillerimizi hayata daha sağlıklı bir şekilde hazırlayabilmek için sporu sevdirecek bu tür etkinliklerin sıklıkla düzenlenmesi gerektiğini ve sporun toplumumuzun tüm kesimlerine yayılması için çalışmalar yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285