Vali Meral’in Eğitim Öğretim Birinci Yarıyıl Tatil Mesajı

Vali Fahri Meral, 2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Meral’in Eğitim Öğretim Birinci Yarıyıl Tatil Mesajı

Vali Meral yayınladığı mesajında; “Bugün Karaman’ımızdaki 257 okulda eğitim öğretim gören yaklaşık 49 bin öğrenci, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk dönem karnelerini alıyor. Bir dönem boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.
Sevgili öğrenciler bir dönemi daha tamamladınız. Bu süre boyunca elde ettiğiniz bilgi ve tecrübeler, fiziki büyümenin ötesinde size kazanımlar sağlayacak. Yeter ki bilgiye, araştırmaya, öğrenmeye ve gelişime olan merak, inanç ve güveniniz daima var olsun. Bu noktada yarıyıl tatilini; hem dinlenmek, değerlendirmelerde bulunmak, hem de kendinizi, yaşadığınız çevreyi tanımak, ilgi alanlarınıza göre dünyada yaşanan gelişmeleri daha yakından takip etmek için de bir fırsat olarak görmenizi isterim. Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde daima başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Şehrimizin ve ülkemizin en büyük gücü sizlerin, yakınlarınıza ziyaretlerle, bol bol kitap okuyarak sağlık ve mutlulukla güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.
Bugünün ve yarının tüm alanlardaki başarıları, eğitimin esas uygulayıcıları öğretmenlerin eliyle olacak. Bu amaçla emeklerini ortaya koyan, şehrimizde görev yapan 3 bin 668 öğretmenin her birine ayrı ayrı teşekkür eder, huzurlu bir tatil dilerim.
Devletimiz tüm imkânlarıyla eğitim öğretimin daha nitelikli hale gelmesi için yatırımlar yaparken ailelerle iş birliğini artırarak geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Kendine özgü farklılıklarla bezenmiş her birey farklı gelişir, farklı öğrenir. Bu nedenle anne babalar, çocuklarını iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına destek olmalıdır. Çocuklarımız ve gençlerimiz en çok ailelerinden alacağı destekle mutlu olurlar. O sebeple aileler, hangi yaşta olursa olsun çocuklarıyla kuracağı kuvvetli iletişim bağlarının karnelerden, alınan notlardan her zaman daha önemli olduğunu unutmamalıdır.
Mutlu ve keyifli tatiller diliyor, yeni bir solukla, birlikte büyük hayaller kuracağımız yeni döneme sağlıkla kavuşmanızı temenni ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285