Vali Sarıibrahim “Küçük Şehirlerde Basın İşini İcra Etmek Zor”

10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karaman Valiliği görevine atanan Hüseyin Engin Sarıibrahim'i ziyaret ettik. 

Vali Sarıibrahim “Küçük Şehirlerde Basın İşini İcra Etmek Zor”

02 Ekim 2023 Pazartesi günü Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette konunun ana teması Karaman olurken ziyarette KGRT KARAMAN Onursal Başkanı Medeni Yavuzaslan ve KARAMAN’ın SESİ ve KGRT KARAMAN Gazetelerinde muhabir ve sayfa sekreteri olarak görev yapan personeller hazır bulundu. 1997’de başlayan yayın hayatını 1993 ve sonrasında radyo, televizyon ve internet haber ile devam ettiren KARAMAN’IN SESİ ve KGRT KARAMAN kurumlarının habercilik anlayışından bahseden KGRT KARAMAN Genel Koordinatörü Senem Yavuzaslan kişi ve kurumlar aleyhinde iftirada bulunmayan ve basın ahlak yasasına uygun yayıncılık anlayışını benimseyen yayın politikasının kırmızı çizgileri olduğunu söyledi.

Karaman basınından, Karaman’a yapılan yatırımlara, kurumların çalışmalarına pek çok konunun konuşulduğu ziyarette konuşan Karaman Valisi Sarıibrahim Karaman gibi küçük şehirlerde basın mesleğini icra etmenin çok zor olduğunu söyledi. Yaklaşık bir saat süren ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284