Vali Tapsız’ın İlçe Ziyaretleri Devam Ediyor

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Ayrancı’dan sonra ikinci ziyaretini Kazımkarabekir ilçesine yaptı.

Vali Tapsız’ın İlçe Ziyaretleri Devam Ediyor
İlk olarak Kazımkarabekir Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Tapsız, burada Kaymakam Hakan Gönen’den ilçenin mevcut durumu ve genel yapısı hakkında kısa bir brifing aldı. Daha sonra Kazımkarabekir Belediyesi'ne geçen Vali Tapsız, yeni belediye binası önünde belediye başkanı Ali İhsan Alanlı ve belediye personeli tarafından karşılandı. Yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Tapsız, Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı’dan belediye hizmetleri hakkında bilgiler aldı. Ziyaret anısına Başkan Alanlı tarafından Vali Tapsız’a, Kazım Karabekir Paşa’nın hayatını anlatan bir kitap ile Kazım Karabekir Paşa’nın portresi hediye edildi. Belediye ziyaretinin ardından, Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda ilçe birim amirleri ve muhtarlarla tanışma toplantısında bir araya gelen Vali Tapsız, selamlama konuşmasında tarihsel kişiliği ile ön plana çıkan Kazım Karabekir Paşa’nın doğduğu yer olan Kazımkarabekir ilçesinde bulunmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getirdi.
“Kamu çalışanları kendilerini geliştirmeli ve yenilemeli”
Karaman ve Karaman halkına hizmet edecek olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm kamu birimlerinde çalışanlardan özverili ve gayretli bir şekilde işlerini en güzel şekilde yerine getirerek kamu hizmetinin aksatılmadan yürütülmesini isteyen Vali Tapsız, ilçenin mevcut durumu, sıkıntıları ve ilçedeki yatırımların son durumları görmek için ilçeleri ziyaret ettiğini ve etmeye devam edeceğini söyledi. Zaman zaman bu tür toplantılarla sık sık bir araya geleceklerini ve sorunların çözümü noktasında birlikte el ele vererek gönül birliği içerisinde çalışacaklarını vurgulayan Tapsız, "Ülkemizin ve milletimizin bizim hizmetimize ihtiyacı var ve onlara hizmet etmek kamu görevlisi olarak bizlerin boynunun borcu" dedi.
Kamu çalışanlarından kendilerini her alanda geliştirmelerini ve yenilemelerini, elde ettikleri birikimleri vatandaşlara hizmet etme noktasında harcamalarını söyleyen Vali Tapsız, “Ülkemize ve milletimize hizmet etmek için buradayız. Şüphesiz, herkesin görev alanı farklı. Bizler hizmet etme noktasında en iyisini yapma gayreti içerisinde olmalıyız. Mazeret üreten değil, çözüm üreten olacağız" dedi.
“İnsani yaşat ki devlet yaşasın”
Kamu görevlilerinden hiç kimseye karşı ayrım yapmamalarını isteyen Vali Süleyman Tapsız, kılık ve kıyafetine bakılarak insanları değerlendirmenin ve yargılamanın yanlış ve anlaşılamaz bir durum olduğunu belirterek, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesini hayatımıza hakim kılmamız gerekir. Temel felsefemiz insana hizmet olmalı. İnsanı temele oturtan, merkeze oturtan bir anlayış hakim olmalı. Bu anlayışı kendimize düstur edinmeli ve kamu görevlisi olarak iş ve işlemlerimizi bu anlayış doğrultusunda yapmalıyız. Bunu yaptığımız zaman, insanı sevdiğimiz zaman başarılı olmamak mümkün değil. Hedefimiz insanların hayatını kolaylaştırmak, bazen küçük dokunuşlarla da olsa onların hayatlarına bir anlam kazandırabilmektir" diye konuştu.
İlçe yatırım programında bulunan 14. yüzyıla ait tarihi Kazımkarabekir Nalbastı Cami ve 13. yüzyıla ait tarihi cami olan Merkez Büyük Camisi’nin yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Tapsız, daha sonra yapımı biten 10 yataklı Kazımkarabekir Entegre Hastanesi'ni gezerek, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy’dan bilgiler aldı. Vali Tapsız’a ziyareti sırasında İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Alper Durmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Özçalık da eşlik etti.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285