banner339

Valilikten Tas Ocagi Açiklamasi

Ilimiz Valiligi Basin ve Halkla Iliskiler Müdürlügü tarafindan Dereköy’de açilmasi düsünülen tas ocagi ile ilgili olarak basinda çikan haberler nedeniyle yazili bir açiklama yapildi.

Valilikten Tas Ocagi Açiklamasi

 

Yapilan açiklamada, “ Ilimize bagli Dereköy köyü sinirlari içerisinde açilmasi söz konusu olan tas ocagi ile ilgili olumsuz ÇED raporuna ragmen Sayin Valimiz tarafindan imzalamama sözü verildigi, buna ragmen mera komisyon kararinin imzalandigi bir basin organi tarafindan haber konusu yapilmistir. Kamuoyunun dogru bilgilenmesi açisindan bu basin açiklamasina gerek duyulmustur.

Talep edilen tas ocagi yeri ile ilgili olumsuz bir ÇED raporu söz konusu degildir. Valimiz tarafindan da mera komisyon kararinin imzalanmamasi sözü de verilmemistir. Yasalar çerçevesinde mera komisyon karari imzalanmistir. Bu asamada tamamen ilimizin menfaatleri ön plana çikarilmistir. Bu yapilan islemlere ragmen herhangi bir tarafin zarari söz konusu oldugu takdirde yapilan her türlü eylem ve islemin yargi denetimine tabi oldugu bilinen bir hukuk kuralidir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285