Vay Be... Kgrt 22 Yasina Basti...

13 Temmuz 1993’de yayin hayatina baslayan KGRT Radyo ve Televizyonu, 22 yasina basti.

 Vay Be... Kgrt 22 Yasina Basti...

Karaman’in Sesi Gazetesi bünyesinde yayinlarina baslayan ve daha sonra da çikan kanun geregi müstakil bir sekile dönüsüp Medeni Basin Yayin Iletisim Anonim Sirketi bünyesinde yayin yapan iki kurulus halinde büyüyerek bugüne geldi. 103 FM Radyo frekansiyla Karamanlilarin özellikle esnaflarimizin en fazla dinledigi radyo konumunu sürdürerek yayinlarini en üst seviyede kalifiyeli personeliyle dev adimlarla ilerliyor.

Kuruldugu yillarda kendisi gibi yerel çapta yayin yapan 4 televizyon kanalindan biri olan ve UHF 48. kanaldan yayinlarini sürdüren ve günümüzde Karaman’in ayakta kalan tek televizyon kanali olma özelligini tasiyan KGRT en son modern donanimla dünyaya açilmis durumda. Merhum Arif Kerem Yavuzaslan’in uyguladigi sistemle Türkiye genelinde yayin hayatini sürdüren televizyonlarla bazen esdeger, bazende ileri düzeyde yayinlarina devam ediyor.
Son olarak da internet üzerinden canli yayinlarina baslayan KGRT, hem bilgisayar hemde akilli telefonlardan canli olarak 24 saat izlenebiliyor.
Karaman halkindan aldigi destekle günbe gün büyüyen KGRT, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak sürdürdügü yayinlari arsivlerde belgesel halinde saklanmaktadir. KGRT sahipleri ve çalisanlarina düsen görev Karamanli hemserilerimize de bu görevin sürdürülmesini istiyor ve bekliyoruz.
Yaklasik 20 ay önce de Medeni Basin Yayin Iletisim A.S. Yönetim Kurulu aldigi bir kararla yazili basin sektörüne de girerek KGRT Karaman Gazetesini günlük olarak okuyuculariyla bulusturuyor. Valilik denetiminden de geçerek vasifli gazete sifatini alan KGRT Karaman Gazetesi’nde ilimizi ilgilendiren resmi ilanlar yayinlanmakta.
22 yillik bir zaman diliminde büyük isler yapan ve Karaman’in arsivi konusunda epey mesafe alan KGRT önümüzdeki aylarda da Türksat uydusu üzerinden dünyaya açilmak için çalismalarini yogun bir sekilde sürdürüyor. Bu konuda da Karamanlilarin milletvekili yaparak Ankara’ya gönderen ve simdi de Türkiye’nin en büyük Bakanliklarindan olan Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme Bakanligi görevini sürdüren hemserimiz Lütfi Elvan’dan bu konuda da destek bekliyoruz. Yani un, seker, su hazir. Sadece Bakanimiz Elvan’dan helva yapmasini bekliyoruz.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285