banner339

Yaban Domuzuyla Mücadele İçin Bir Araya Geldiler

Karaman Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, Tarım İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ömer Koka, Ziraat Mühendisi Emrah Öget ,Avcılar ve Atıcılar Kulüp Başkanı Hilmi Gül ve Köy muhtarları katıldı.

Yaban Domuzuyla Mücadele İçin Bir Araya Geldiler


Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram toplantı sonrası yaptığı açıklamada son yıllarda gitgide artan yaban domuzu popülasyonunun köylerde tarımsal üretimi bitirme noktasına getirdiğini, çiftçilerin köylerin içine kadar inen domuzdan dolayı tarlalarını ekemez duruma geldiğini belirtti.

Özellikle köylerde yaşayan üreticilerin zor durumda olduğunu ifade eden Bayram, şunları kaydetti:

" Yaban domuzu nohut, hububat, mısır ekili arazilere ve bağlarda büyük hasarlar vermektedir. Domuzla mücadele amaçlı av yapılan köylerde sürek avı ile sıkıntılar yaşanmakta. Toplantıda yapılan sürek avlarının daha verimli olması, güvenliğin alınması, avcıların ve köylerde yaşayanların ava katılımları ile ilgili sıkıntıları ve çözüm yollarını konuştuk. Köyler arasında gurup oluşturularak ava çıkılması kararı alındı. Sürek avı için gerekli yasal izinler alınarak aralık ve ocak ayı boyunca ava çıkılma kararı alındı . Toplantımıza katılan avcılarımızın ilk yardım hizmetlerini karşılayacak olan İl sağlık müdürlüğümüze ve av düzenlemesini yapacak Tarım ve Orman İl müdürlüğümüze, sürek avına avcıları ile destek verecek olan Avcılar Kulübüne ve toplantılarımıza iştirak eden Muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285