Yamaç Parasütü Yarismalari Trt 3 Spor Kanalinda Yayinlanacak

24 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasinda gerçeklestirilen XC Turkey Karaman ve Mut Uluslar arasi Yamaç Parasütü yarismasi ve bölge tanitimini içeren spor ve aktüalite programi 4 Agustos Persembe günü saat 13.40-14.20 arasinda TRT 3 Spor kanalinda “Uçan Sporlar Programi”nda yayinlanacak.

Yamaç Parasütü Yarismalari Trt 3 Spor Kanalinda Yayinlanacak

Konuyla ilgili olarak KASGEM’den yapilan açiklamada, “Karaman Uluslar Arasi Yamaç Parasütü Projesi, T.C. Karaman Valiligi’nin lider ortakliginda, T.C. Basbakanlik Devlet Planlama Teskilati Müstesarligi’nin genel koordinasyonu altinda Mevlana Kalkinma Ajansi tarafindan finanse edilen TR52-10-SOSYAL01-675 referans numarali Sosyal Kalkinma Mali Destek Programi kapsaminda yürütülmektedir.
Projenin ilk faaliyeti 24 Haziran – 29 Haziran 2011 tarihleri arasinda Karaman-Karadag’da gerçeklesen XC Turkey Karaman & Mut Uluslar arasi Yamaç Parasütü Sampiyonasi’nin Karaman ayagi ile gerçeklesmistir.
Projenin diger faaliyetleri sunlardir;
1)     Üniversiteler Arasi Uzun Mesafe Yamaç Parasütü Sampiyonasi
Üniversiteler bünyesinde bulunan uçus klübü üyeleri bu sampiyona kapsaminda Karaman’a geleceklerdir. Sampiyona 6 gece 7 gün sürecektir.
2)     Gökyüzünde Müzik Projesi
Beethoven’in 9. Senfonisi ve Yunus Emre’nin Askin Aldi beni Benden adli eseri gökyüzünde seslendirilecektir.
3)     Sokak Çocuklarina Gökyüzünde Engel Yok Projesi
Sosyal kisitlama içerisinde bulunan sokak çocuklarini gökyüzünde uçurarak onlara yasamadiklari farkli duygulari yasatmak bu sayede onlari hayata daha fazla adapte etmek amaçlanmaktadir.
Projenin beklenen sonuçlari asagidaki gibidir;
1)     TR 52 Bölgesi’nin doga turizmi potansiyeli ortaya çikarilacak,
2)     TR 52 bölgenin görünürlügünün artirilmasina katkida bulunarak turizme destek saglamak için turizm altyapisi olusturulacak,
3)     Bölgenin (TR52) turizm imkanlarinin ulusal ve uluslar arasi alanda tanitimi yapilmasina katki saglanacak,
4)     “Uzun Mesafe Uçus Avrupa Rekoru“ kirilarak Karaman ilimizin havacilik potansiyeli tüm Dünya’ya duyurulacak,
5)     Yamaç parasütünde markalasmaya gidilecek
6)     Karaman’daki üniversite mezunlari için yeni bir is sahasi olusturulacak.
Bu amaç ve gayelerle yola çikan projenin ilk faaliyetine yönelik 04.08.2011 Persembe günü 13:40 – 14:20 saatleri arasinda, TRT 3 SPOR kanalinda “UÇAN SPORLAR  PROGRAMI”nda, 24 Haziran – 03 Temmuz, 2011 tarihleri arasinda gerçeklesen XC Turkey Karaman & Mut Uluslar arasi Yamaç Parasütü yarismasi ve bölge tanitimini içeren spor ve aktüalite programi yayinlanacaktir” dendi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285