banner339

Yatirimlari Izleme ve Genel Degerlendirme Toplantisinin 13.’sü Gerçeklestirildi

Yatirimlari Izleme ve Genel Degerlendirme Toplantisinin 13.’sü Vali Süleyman Kahraman’in baskanliginda Il Çevre ve Orman Müdürlügünün ev sahipliginde gerçeklestirildi.

Yatirimlari Izleme ve Genel Degerlendirme Toplantisinin 13.’sü Gerçeklestirildi

16 Haziran 2011 Persembe günü saat 07.30’da Ögretmenevi toplanti salonunda gerçeklestirilen toplantiya Vali Süleyman Kahraman, Vali Yardimcilari Mehmet Yüce, Yilmaz Simsek,  Latif Memis ve Bilal Ölmez ile daire müdürleri katildi.
15 gün arayla yapilan Yatirimlari Izleme ve Genel Degerlendirme toplantisinin 13.’sü Vali Süleyman Kahraman’in açilis konusmasiyla basladi. Vali Kahraman yaptigi açilis konusmasinda;  “Bu güzide ülkeye ve necip millete bir borcumuz ve sorumlulugumuz vardir. Makamlar geçici, yapilan hizmetlerin ise kalicidir. Dolayisiyla ilimiz için daha fazla ne yapabiliriz düsüncesiyle üretmeye meyilli olmamiz gerekmektedir. Müdürlerin ve kurum yöneticilerinin aldiklari maasa bagli kalmadan, ülkemize ve insanimiza karsi sorumluluklarini yerine getirmesi gerekmektedir.” dedi.  
Toplanti Vali Kahraman’in konusmasinin ardindan daire müdürlerinin kurumlarina ait önemli yatirim ve proje süreçlerine dair bilgi vermeleriyle devam etti. Toplantiya ev sahipligi yapan Il Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran ise Il Müdürlügünün kurumsal yapisi ve 2003 yilindan itibaren günümüze kadar yapilan faaliyetleri hakkinda bilgiler verdi. Çevre düzeni plani hakkinda degerlendirmelerde bulundu. Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun ise Il Milli Egitim Müdürlügü Hizmet Içi Egitim Enstitüsü için ayrilan 16.000 m² alanin 21.000 m² alana çikartildigini ifade etti. Sosyal Bilimler Lisesinin Orta Ögretim Kampüsünden ayrilarak Fen Lisesi karsisinda bulunan 30.000 m²’lik bir alana yapilmasi için Defterdarliktan yer talep edildigini, ihale islemleri için girisimlerin baslatilacagini söyledi. Il Saglik Müdürü Adem Kucur ise toplantida yaptigi konusmasinda Saglik Meslek Lisesi ile ilgili yer belirleme çalismalarinin devam ettigini belirtti.
ISKUR Il Müdürü Kenan Ates müdürlük olarak yaptigi çalismalari anlatirken, SGK hizmet binasi ihalesinin yapildigini ve binanin 2012 yili sonu itibariyle teslim edilecegini ifade ederek, girisimcilik kurs hizmetlerinin devam ettigi vurguladi. Il Özel Idaresi Yol ve Sube Müdürü Mehmet Ali Terlemez Özel Idare olarak yaptiklari çalismalarla ilgili olarak; METIP projesi kapsaminda isçi ve ailelerine Milli Egitim’den iki ögretmen görevlendirilerek 15 günlük çalisma sonunda hizlandirilmis egitim ve kurslar verilecegini belirtti. Saglik Il Müdürlügünün istedigi ambulanslardan 1 tanesinin Devlet Malzeme Ofisinden Özel Idarece alinacagi söyledi. Gençlik ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz ise Kâzimkarabekir Spor Salonunun tabaninda çikan problemleri çözmek için çalismalara baslanildigini yaklasik 2 hafta içinde sorunun çözülecegini ifade etti.
Il Çevre ve Orman Müdürlügü ev sahipliginde gerçeklestirilen toplanti daha önceki toplantilarda alinan kararlar ve bu kararlarin gerçeklesme süreçlerine yönelik degerlendirmelerde bulunulmasinin ardindan Vali Süleyman Kahraman’in kapanis konusmasiyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285