banner329

Yeni Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı Oldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Gavgalı atandı.

Yeni Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı Oldu

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine rektör olarak Prof. Dr. Mehmet Gavgalı getirildi.

PROF. DR. MEHMET GAVGALI KİMDİR?

02 Ocak 1964’te Karaman’da doğdu. Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde 1986 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimini 1989, Doktora eğitimini 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilim Dalında tamamladı.

Akademik hayata 1987 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak atandı. Aynı bölümde 1995 yılında Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent, 2011 yılında ise Profesör kadrolarına atandı ve halen Profesör olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Bölüm Başkanlığı, Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Çeşitli Sempozyum ve Kongrelerde düzenleyici, katılımcı ve bilim kurulu üyeliklerinde bulundu. Bilimsel alanda TÜBİTAK; DPT ve BAP tarafından desteklenen birçok projede yürütücü ve araştırmacı görevlerini yürüttü. Ayrıca yayımlanmış çok sayıda bildirisi ve makalesi bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285