banner339

“Yerel Medyanin Gücü, Halkin Sesi Projesi” Kapanis Kokteyli Yapildi

Medeni Basin Yayin Iletisim A.S. tarafindan hazirlanan ve yürütülen, Mevlana Kalkinma Ajansi tarafindan desteklenen “Yerel Medyanin Gücü, Halkin Sesi” projesi kapanis toplantisi 21 Eylül 2011 Çarsamba günü saat 15.00’de Tarihi Tartanevi Bahçesi’nde gerçeklestirildi.

“Yerel Medyanin Gücü, Halkin Sesi Projesi” Kapanis Kokteyli Yapildi

“Yerel Medyanin Gücü, Halkin Sesi” projesi kapanis toplantisina Karaman Milletvekili Av. Mevlüt Akgün, Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Vali Yardimcisi Latif  Memis, Il Genel Meclis Üyesi Adem Kapar, Il Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, Il Saglik Müdürü Dr. Adem Kucur, Il Sosyal Hizmetler Müdürü Hulusi Öztürk, Il Müftüsü Nuri Degirmenci, Valilik Basin ve Halkla Iliskiler Müdürü Burhan Yemis, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Zafer, Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Üyesi Riza Duru, Duru Bulgur Yönetim Kurulu Baskani Ihsan Duru, Bifa Bisküvi Genel Müdürü Mustafa Pinarbasi, Bifa Bisküvi Genel Müdür Yardimcisi Celalettin Kaya, Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi Yaptirma Yasatma Vakfi Baskani Ö. Nazim Boynukalin, Taç Gofret Bisküvi Yönetim Kurulu Baskani Serife Hanim Kizik, White Rose Genel Müdürü Adem Kocatürk, Özel Babaoglu Koleji Müdürü Hilmi Erdogdu, Ugur Dershanesi Müdürü Ali Konukseven ve çok sayida misafir katildi.
“Yerel Medyanin Gücü, Halkin Sesi” projesi kapanis kokteyline yogun çalismalari nedeniyle katilamayan ve bir kutlama telgrafi gönderen T.B.M.M. Plan ve Bütçe Komisyonu Baskani Lütfi Elvan kutlama mesajinda “Yerel Medyanin Gücü Halkin Sesi isimli projenin kapanis kokteyline meclisteki yogun programlarim sebebiyle katilamiyorum. Programa emegi geçen herkesi kutluyor tüm katilimcilara selam ve sevgilerimiz sunarim” ifadelerine yer verdi.


 

Kutlama telgrafi sonrasinda konusan Medeni Basin Yayin Iletisim A.S. Yönetim Kurulu Baskani Senem Yavuzaslan konusmasinda “Sayin Milletvekilim, Sayin Valim, Sayin Protokol, saygideger konuklarimiz, hanimefendiler, beyfendiler, sayin basin mensuplari; Mevlana Kalkinma Ajansi tarafindan desteklenen Medeni Basin Yayin Iletisim A.S. tarafindan hazirlanan ve yürütülen "Yerel Medyanin Gücü Halkin Sesi" projemizin kapanis kokteyline hosgeldiniz. 1977 yilinda yayin hayatina baslayan Karaman’in Sesi Gazetesi ile yazili basin alaninda kendine hakli bir yer edinen Medeni Basin Yayin Iletisim A.S. 1993 Yilinin Temmuz Ayinda kurmus oldugu 103 Megahers üzerinden yayinlarini yapan 103 FM ve 1993 Yilinin Eylül Ayinda kurmus oldugu UHF 48. kanaldan yayinlarini sürdüren KGRT televizyonu ile Karaman halkina hizmet vermeye devam ediyor. Isletmemiz; kaynaklari etkin ve çevreye duyarli, sosyo-kültürel yapisi güçlü rekabetçilik temelinde sürekli gelisen lider bir bölge olmak vizyonu ekseninde bölgenin iletisimde medya gelisimine katki saglamayi ilke edinmistir. 103 FM gündem belirleyen sarkilari, nostalji saati, istek saati, basindan seçmelerle haftanin 7 gün 24 saati canli yayinlari ile Karaman’in en çok dinledigi radyo istasyonu olma özelligini sürdürüyor. Güçlü haber merkezi, kendini sürekli egiten ve yenileyen insan kaynaklariyla vazgeçilmez olan KGRT kuruldugu günden bugüne kadar geçen zaman diliminde yayin çizgisinden ve kalitesinden ödün vermeden Karamanlilari güvenini korumaya gayret ediyor. KGRT internet üzerinden dünyaya açilan radyo ve televizyon yayinlariyla, sürekli yapilan internet haber güncellemeleriyle farki fark ettiriyor ve adindan sikça söz ettiriyor. Gücünü sizlerden alan KGRT siz KARAMAN halkina “Tesekkür” ü bir borç bilir. Yerel Medyanin Gücü Halkin Sesi Projemizin Genel Amaci; Kaynaklari etkin ve çevreye duyarli, sosyo-kültürel yapisi güçlü rekabetçilik temelinde sürekli gelisen lider bir bölge olma vizyonu ekseninde bölgenin iletisimde medya gelisimine katki saglamayi ilke edinen medya isletmemiz; yenilikçi teknolojiler kullanimi, insan kaynaklarini gelistirme yoluyla yerel, bölgesel ve ulusal çapta rekabetçilik düzeyini artirmak, kendi sektörüne, kamu kuruluslarina, özel sektöre ve toplumsal alana katki saglamaktir. 101.870,64 TL'lik proje bütçemizin %50'si Mevlana Kalkinma Ajansi, %50'si Medeni Basin Yayin Iletisim A.S. tarafindan karsilanmistir. Projemiz kapsaminda yayin kalitemizi arttiracak mal ve hizmet alimlari gerçeklestirilmistir. Bu kapsamda projeye katki saglayan Mevlana Kalkinma Ajansina ve çalisma arkadaslarima tesekkür ediyorum” dedi. 

 

Ayni saatlerde MEVKA Yönetim Kurulu toplantisi nedeniyle programa katilamayan MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman yayinlamis oldugu kutlama mesajinda ““Yerel Medyanin Gücü Halkin Sesi Projesi” kapanis kokteyline iliskin nazik davetinizi almis bulunmaktayim. Daha önceden tarihi belirlenmis olan Yönetim Kurulu toplantisi sebebiyle programiniza katilamiyorum. KGRT olarak yayin hayatiniz ve faaliyetlerinizde basarilar diliyor, selam ve saygilarimi sunuyorum.” Ifadelerine yer verdi.
Tarihi Tartanevi Bahçesi’nde gerçeklestirilen kokteyl yapilan ikramlarin ardindan son buldu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285