banner339

Yesildere Tarim Köy Konutlarinin Sayisi 305’e Yükseldi

Ilimize bagli Yesildere Beldesi Denircik Mahallesi baraj çalismalari nedeniyle istimlâk edilirken, Eregli Yolu üzerindeki Yesildere Tarim Köy Konutlari tam bir site yerlesim alanina dönüstü.

Yesildere Tarim Köy Konutlarinin Sayisi 305’e Yükseldi

Yesildere Belediye Baskani Ibrahim Koçak, gazetecilere yapimi tamlanan ve devam eden toplu konut alanlari ile çevre düzenlemesi çalismalarini yerinde gösterdi.
Kayaönü Mahallesi Sahintepe Mevkiinde 1 milyon m2’lik mera vasfi alani degistirilerek adeta yeni bir mahalle insa edilen Tarim Köy Konutlarinin 1. Etabindan 50, 2. Etap çalismalari sonunda da 155 olmak üzere 205 konutun yapimi tamamlandi.
1 Okul, 1 Cami ve 1 adet de Ticaret Merkezi yapimi devam eden Tarim Köy Konutlarinda, bu yil sonu itibari ile 292 bin m2’lik mera vasfi da imara açilarak yapilacak 100 yeni konutla beraber gelecek yil içinde konut sayisinin toplamda 305’i bulmasi bekleniyor.
Yesildere Belediye Baskani Ibrahim Koçak, “Konutlarimiz 102 ve 82 m2’lik evlerden olusmaktadir. Konut sahipleri toplam 2 bin 22 m2’lik arsaya sahip olmakta ve isteyen bu alana ahirini da yapabilmektedir.”dedi.
Tarim Köy Konutlari için içme suyu çalismalari da devam ediyor. Alt yapi çalismalarini yerinde inceleyen Baskan Koçak, “Akköprü’den Pinarsuyu’bu bu bölgeye naklini sagliyoruz. Milletvekillerimizin de destegi ile 780 bin TL’lik proje maliyetini hayata geçirdi. Ve böylece Iller Bankasindan Hibe yoluyla da borularimizi alarak döseme çalismalarini sürdürüyoruz. Saniyede 30 litre su ile 12 km uzakliktaki depodan ve bu depodan da 4 km’lik alandan suyumuzu Tarim Köy Konutlarina kavusturacagiz. Bunun için yogun bir çalisma içindeyiz. Ayrica su kanalizasyon çalismalari ile belirli noktalara 16 adet temizleme vanasi ve suyun da kendi cazibesini dikkate alarak çalismalarimiz olumlu yönde seyretmektedir. Çalismalarin tamamlanmasiyla bölgemize piril piril bir su verecegiz.”dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285